TwitterFacebookGoogle

Filli Dekorasyon Ürünleri

Zaman içinde bir çok figür kullanılmıştır dekorasyon ürünlerinde. Kimisi gerekli olduğu için tercih edilmiş, kimisinin ise bir uğuru olduğuna inanılmıştır. Filler, nazar boncukları ve narlar bunlardan bazılarıdır. Fillerin uğuru ise yedidir. Yani evinizde yedi adet fil biblosu bulundurmak ev sahibi yapar derler; hani işte tam da bu inanıştan bahsediyoruz. Nereden çıkmış bu inanış bilemiyoruz ama keyifli bir totem yolu olduğunu söyleyebiliriz. Filler ne de olsa asil hayvanlardır. Fil figürleri kullanılan bir çok aksesuar ve ürün de son derece şık. Aklınıza geliyor mu hiç filli ne tarz ürünler var. Herkesin aklına sadece biblolar gelse de aslında birçok ürün var filli. İşte hatırlatmak ve fikir vermek adına aşağıdaki görseller de yer verdik filli ürünlere. Bardaklar, tabaklar, biblolar, saatler, yastıklar, tablolar, takı kutuları, masa saatleri, nazarlıklar, duvar süsleri ve daha bir çok ürün var filler ile ilgili.

 

 

    

Örneğin çok klasik bir ev için ağaç oyma bir fil biblosu çok şık. Ya da sıra dışı ürünleri sevenler için filli abajurlar çok modern duruyor. Fil üzerine konulan gümüş bir saklama kutusu ise iki işlevi bir arada yürütüyor. Hem takı kutusu hem de dekoratif açıdan hizmet veren bu hoş filli takı kutusu birçok bayanın tercih ettiği aksesuarlar arasında yer alıyor. İş yerlerinde veya evlerde kapı üstü, hol ve balkonlarda sıkça görülen bir diğer filli aksesuar ise filli nazar boncukları. Duvara asılan bu nazar boncukları boy boy değişen yedi adet filden oluşuyor. Görsel olarak da şık duran bu nazarlıklar hem bereket getirsin diye hem de bulunulan ortama nazar değmesin diye asılıyor. Bu inanış ne kadar doğru bilemiyoruz. Fakat şunu söyleyebiliriz  ki filler en fazla aksesuarı yapılan hayvanlardan biri. Üstelik çok da yakışıyor aksesuarlara. Bizim en beğendiklerimiz arasında mumluklar, biblolar ve abajur modelleri var. Bizler inançla ilgili değil dekoratif açıdan bakıyoruz ve ortaya bu seçenekler çıkıyor. Filli aksesuarların fiyatları sizlerin de tahmin edeceği gibi ürün çeşidine göre farklılık gösteriyor.

 

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat