Fon Perde Modelleri

0
12473

Fon perdeler hemen her evde kullanılıyor artık. Perdelerin geçmişine şöyle bir bakıldığında fon perdelerin olmadığını göreceksiniz. Tüllerin tamamen dekoratif amaçlı kullanıldığı zamanlarda bile perdeler fon olarak değil camları örtmek ve içerinin dışarıdan gözükmesini engellemek amaçlı kullanılırdı.Dekoratif açıdan hiç bir önem arz etmeyen perdeler zaman içinde yer ve model değiştirerek bir evin en can alıcı yeri haline geldi. Dekorasyondaki önemi şüphesiz tartışılmaz.Birbirinden güzel fon perdeler kullanılan tül ve ev mobilyaları ile zaman içinde bir bütünlük oluşturdu. Fon perdelerin kullanım amacı camları örtmek değil dekoratif açıdan tüllerin kenarlarında bir hoşluk yaratmak.Fon perdelerin nasıl ve ne şekilde kullanıldığı ile ilgili fikir sahibi olabilmeniz adına sizler için hazırladığımız görsellere bakabilirsiniz.

 

    

Fon diğer adı ile kanat perdelerin kullanımı kadar modelleri de ayrıca bir şıklık oluşturuyor. Kanat perdelerde en fazla kullanılan modeller toplama ve pileli modeller. Toplama fon perdelerde kullanılan kumaş çok önemli. Kumaş seçimi ne kadar doğru olursa modelde bir o kadar şık oluyor. kalın ve görkemli kumaşlara yakışan en uygun model dekoratif toplama . Fon perdelerde toplanan kumaşın ayrıca bir aksesuar kullnılarak kenarda toplanması yöntemi tam bir bütünlük gerektiriyor. Fon perdelerin renk seçimleri yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise tülün dokusu ve rengi. Birbirine kombin bir şekilde kullnılası gereken perdelerin renk ve doku uyumunun olması gerekiyor. Camların giysileri olan perdeler tüllerin ve fon perdelerin güzelliği ile dekorasyona can veriyor.Fon perde modellerinde çiçekli ,desenli kumaşlarda kullanılabiliyor. Özellikle jakarlı modeller kendini gösteren kumaşlar arasında. Çok gösterişli fonları sevmeyenler için ise sade ve kendinden desenli kumaşları önerebiliriz. Üstelik bu tarz fonlarda pileli seçenekler daha şık duruyor.Fon perdelerin şimdilerde farklı bir seçeneği daha var Japon fon perdeler. Son derece sade ve zarif duruşu ile dikkat çeken bu modeller şimdiler de çok popüler.Fon perdelerin fiyat aralıkları ise tamamen seçilen kumaşın kalitesine göre değişiyor.İyi bir perde ve model için iyi de bir bütçe ayırmak gerekiyor.Fon perdelerin koyu renklerden seçilmesini ise ayrıca öneriyoruz.

 

Önceki İçerikÇekyat Modelleri
Sonraki İçerikKlozet Takımı
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.