Fotoğraf Çerçeveleri

0
7524

Geçmişi yaşam alanımıza taşımanın en şık yoludur fotoğraf çerçeveleri. Modern tasarımlarıyla özellikle salon dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biri haline gelen fotoğraf çerçevelerini yalnızca anı olarak değil; hoş aksesuarlar olarak da evin hemen her odasında kullanabilirsiniz. Gelişen tasarım modelleriyle birlikte eskiden tek fotoğraflar için kullanılabilen fotoğraf çerçeveleri, bugün aynı anda birçok fotoğraf için de kullanılabiliyor. Çerçeveleri genel olarak tasarımlarına göre klasik çerçeveler ve dijital çerçeveler olarak ikiye ayırabiliriz.

Klasik çerçeveler ahşap, plastik gibi yapı malzemelerinden tasarlanmış fotoğraf çerçeveleridir. Tasarımlarına göre duvar ya da masaüstü kullanılabilirler. Tekli fotoğraflar için çerçevelerin yanı sıra çoklu fotoğraf çerçevelerini de bulmak mümkün. Özellikle salonlarda çoklu fotoğraf çerçeveleri salon aksesuarı olarak kullanılıyor. Geniş salon duvarları için büyük çerçeveler kullanabileceğiniz gibi, hol ya da mutfak gibi dar ve uzun duvarlar için de uzun tasarlanmış fotoğraf çerçeveleri ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Fotoğraf çerçevelerinin rengini belirlerken ise duvarların rengini olduğu kadar evdeki diğer aksesuarların ve mobilyaların rengini de göz önünde bulundurun. Duvarlarla aynı renk çerçeveler yerine zıt renkleri kullanmak daha şık ve bütün bir dekorasyon oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Eğer duvarlarınız beyaz değilse ve görünümü riske atmak istemiyorsanız çoklu beyaz çerçeveleri tavsiye ederim.

    

Dijital fotoğraf çerçeveleri evlere yeni yeni girmeye başlayan aksesuarlar. Çoğunlukla oturma odalarında ya da yatak odalarında kullanılıyor. Bir SD hafıza kartı sayesinde kameranızdaki fotoğraflarınızı dijital fotoğraf makinalarına aktarabiliyorsunuz. Şuan tasarlanan modellerde hem SD kart hem USB girişi mevcut. Yani sadece bir dijital fotoğraf makinasından değil, bir USB’den de resimleri dijital fotoğraf çerçevelerine aktarabilirsiniz. Tasarımların çoğunda gerçek zamanlı saat de var. Çocuk odalarında, yatak odalarında ve çalışma odalarında rahatlıkla dekorasyonun bir parçası haline getirebileceğiniz şık ve kullanışlı bir aksesuar. Son zamanlarda sıklıkla özel günlerde hediye olarak da tercih edildiklerini hatırlatmak isterim.

Her ne kadar fotoğraflar artık “online” ortamlarda saklanıyor olsa da, modern ve şık dizaynların artmasıyla fotoğraflar gerçek dünyadaki yerlerini korumaya da devam edecek. Dekorasyonunuza uygun modern ve şık tasarımlara sahip fotoğraf çerçeveleri ile siz de evinizin hemen her yerinde anılarınızı canlı tutabilir ve evinizi geçmişinizle süsleyebilirsiniz.

Önceki İçerikVilla Bahçe Dekorasyonu
Sonraki İçerikRunner Masa Örtüsü
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.