Gardırop Modelleri

0
6163

Yatak odası dekorasyonu üzerine titrediğimiz oda dekorasyonlarının başında geliyor. Yatak odalarında seçilen mobilyalar da dekorasyonun önemli parçalarındandır. Yatak odasında bütünlük oluşturmak her zaman bütün mobilya ve aksesuarların aynı yapı malzemesinden yapılması ve benzer renk tonlarının kullanılması değildir. Her iki konuyla ilgili zıtlıklar da rahatlıkla şık bir dekorasyon oluşturmaya yardımcı olabilir. Karar vermeniz gereken ilk nokta modern mi klasik mi bir dekorasyon istediğinizdir. Buna karar verdikten sonra mobilya ve aksesuarları seçmeye başlayabilirsiniz. Gardıroplar yatak odalarında hem yer kaplayan hem de yer kaplayan kıyafet ve aksesuarları bir arada tutan bir mobilya türüdür. Tasarımlar her alanda olduğu gibi gardıroplarda da hızla gelişmiş ve bizim ihtiyaçlarımıza göre şekillenmiştir.

    

Ahşap gardıroplar evlerde en sık görmeye alışık olduğumuz gardırop modelleridir. Hem klasik hem modern dekorasyonlarda rahatlıkla kullanabilir. Klasik tasarımlarda eskitme uygulanmış ya da antika gardırop modelleri daha sık tercih ediliyor. Modern tasarımlarda ahşap bir gardırop istiyorsanız lake ile kaplanmış gardırop modellerine göz gezdirebilirsiniz. Görsellerde de görebileceğiniz gibi lakelenmiş gardırop modellerinde renk seçeneğiniz çok fazla. Siyah ise modern yatak odalarında en çok tercih edilen renk. Bunun dışında bordodan parlament mavisine kadar hemen her renkte gardıropları ilgili mağazalardan bulabilirsiniz. Ahşap gardıroplarda düz renklerin yerine desenli modeller de üretiliyor. Hareketli ve canlı bir model istiyorsanız desenli gardıroplara göz gezdirebilirsiniz.

Ahşap dışında cam ya da metal gardırop modelleri de kullanılan modellerdir. Gardıroplarda değişen bir diğer tasarım farkı ise kapı modelleri oluyor. Düz kapaklar hala kullanılıyor ve gayet de şık duruyorlar. Bu düz kapakların yerini yavaş yavaş alan bir diğer trend ise sürgülü kapılar. Gardıroplarda sıkça kullanılmaya başlanan sürgülü kapılar dar yatak odalarında özellikle tercih edilebiliyor. Kapaksız geniş gardırop modelleri de var. Bu modeller ayakkabı, kemer gibi aksesuarları da bir arada tutmanızı sağlayan genellikle kapak yerine cam bir kapısı bulunan gardırop modelleridir. Geniş yatak odalarında rahatlıkla kullanılan ve çok şık duran gardıroplardır. Bu modellerin dışında L şeklinde duran yine geniş köşe gardıropları da bulabilirsiniz. Bunlar çoğunlukla geniş bir gardıroba ihtiyaç duyanlar tarafından tercih edilen modellerdir.