Giyinme Odası Dekorasyonu

0
4524

Bugünkü konumuz giyinme odaları ve  dekoratif açıdan nasıl artı olabileceği hakkında. Giyinme odası tanımına bakıldığında giyim olarak ihtiyaçlarımızın ve aksesuarlarımızın saklanması ve düzenlenmesi için düşünülmüş bir oda denebilir. Giyinme odası oluşturabilmeniz için en azından orta ölçekte bir eve ihtiyacınız olduğunu öncelikle belirtelim. Küçük bir evde hem yatak odası hem de giyinme odası oluşturmanız oldukça zor. Bu nedenle eviniz küçük ise giyinme odası yerine yatak odasını hem dekoratif açıdan hoş hem de pratik ürünler kullanarak daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Fakat eviniz giyinme odası için uygun ise çok güzel giyinme odaları oluşturabilirsiniz. Giyinme odalarının aslında çok pratik olduğunu söylemeliyiz. Özellikle çok göz önünde bir işiniz varsa buna göre de çok fazla kıyafet ve aksesuar bulundurmanız gerekebilir. Bu kadar detayı da günlük kullanabileceğiniz sıradan bir yatak odasında toplamanız mümkün değil.

 

 

    

Giyinme odaları işte bu işi kolaylaştırmak için vardır. Raflar, çekmeceler ve bir çok askılık alanlarından oluşan giyinme odaları bir mağazayı da anımsatmaktadır. Doğru dekore edilmiş bir giyinme odası işinizi oldukça kolaylaştırır. Dekor için karar verirken önceliğinizin en fazla ne aldığınız üzerine olmasıdır. Kimisi ayakkabı çeşidi alır kimisi çanta. İlk madde belirlendikten sonra yaptırılacak raflar ve çekmeceler az çok ortaya çıkar. Örneğin ayakkabı tercihi fazla olan bir bireyin ayakkabılar için kullanışlı rafları düşünmesi gerekir. Veya çok fazla bir takı sevginiz var ise alandan da faydalanmak adına dolap kapakları içine veya ayna arkalarına takı alanları yaptırılabilir. Giyinme odalarında düzen ve görsellik önemlidir. Yanlış dekorasyon zaten kalabalık olan ürünlerin daha da karışmasına ve bir curcunaya neden olacaktır. Giyinme odaları kişinin rahatça aradığını bulabileceği şekilde dekore edilmelidir. Şayet ilk kez bir giyinme odası oluşturacaksanız mutlaka belirttiğimiz noktaları gözden geçirerek karar vermelisiniz. Yine ayrıca yukarıda giyinme odası görsellerinden yararlanabilirsiniz. Daha fazla detay için karar vermeden yine bu işin uzmanlarından fikir almanız doğru yönde bir karar olacaktır.

Önceki İçerikHamak Modelleri
Sonraki İçerikAskılık Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.