Halıfleks Modelleri

0
6396

Bir nevi yer döşemesi gibi de algılanabilecek halıfleks ve modellerinden bahsetmek istiyoruz sizlere. Geçmişte çok fazla tercih edilen halıfleks modelleri halen kullanılıyor. Üstelik geçmişe göre kullanımı daha da kolay. Halıfleks tabana hiç boşluk kalmayacak şekilde yani duvardan duvara yapılan bir halı kaplama işlemi. Bu işlemi kişinin tek başına yapması zor olduğundan bir profosyonelin yapması gerekiyor. Taban halısı olarak düşünülen halıfleks modellerinin üzerine yine halı kullanılabildiği gibi yalnız da kullanılabilmesi söz konusu. Halıfleks modelleri de bu iki alternatif için ayrıca desen ve modeller sunuyor alıcıya. Halıfleks sadece ev için tercih edilen bir halı sistemi değil aynı zamanda iş yerleri ve ofisler için de çok uygun bir seçenek. Özellikle oteller, ofisler bu kullanışlı yer döşemesini oldukça rahat kullanıyor. Halıfleksin döşendiği ortama ayrıca bir hava katması da yine tercih nedenleri arasında. Halıfleks modellerine ilişkin görsellere yer verdik .

 

 

    

Yukarıda verdiğimiz halıfleks görselleri modelleri ve odalardaki görünümlerini gösteriyor. Çıplak yer sevmeyenler için oldukça uygun bir seçenek olan halıflekslerin liste fiyatları gayet uygun. Tam bir fiyat aralığı söylemek ise zor. Çünkü ödenecek fiyat sizin döşemek istediğiniz alan ile doğrudan bağlantılı. Halıflekslerin son yıllarda üretilen leke tutmaz ve anti-bakteriyel modelleri de yine dikkat çeken özellikleri arasında. Özellikle toplantı salonları ve ofisler için kullanılan halıfleks modelleri desenli ve renkli olurken ev için tercih edilen modeller daha sade ve desensiz kullanımdan yana. Kendinden kabartmalı ve açık renkler özellikle salonlarda birebir kullanılan modeller arasında. Temizliği zor olur diye düşünenler için hemen gerekli açıklamayı yapalım. Halı yıkama makinaları ile rahatlıkla temizlenen halıfleks modellerinin öncesinde de söylediğimiz gibi leke tutmaması da kullanımını kolaylaştırıyor. Halıflekslerin popüler renkleri arasın da bej, bordo, krem, açık pembe, açık yeşiller ve fitilli desenler ön planda yer alıyor. Yine dikkat çeken desenler ise minik çiçeklerin ve farklı şekillerin bulunduğu desenlerde renkler çok fazla karıştırılmadan genelde iki renk üzerine yoğunlaşılmış.

 

 

Önceki İçerikPortmanto Modelleri
Sonraki İçerikSanatsal Çerçeve Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.