Hamak Modelleri

0
7599

Bahçe ve yazlık evler için tercih edilen hamakların dekorasyondaki yerinden bahsetmek istiyoruz sizlere. Tam bir keyif ürünü olan hamakları tarif edelim. Genel bir bakış yapıldığında hamak modelleri genelde ortası file, iki ucu ise herhangi bir yere bağlanabilecek ebatlarda kalın iplerin bırakılması ile üretilmektedir. Bu klasik hamak modellerini her yerde rahatça kullanmanız mümkün. Örneğin pikniklerde, yazlıklarda ,bahçelerde ve daha bir çok yaşam alanında kullanılabilir. Taşınması da kolay olan bu tarz hamak modellerinin fiyatları da oldukça uygun. Hamak modellerinin küçük bir değişim ile farklı bir görüntüye sahip olan bir modeli ise orta kısmının file değil de bir bütünlük görüntüsü veren ve yine sağlam olan bir tür kumaş kullanılarak üretilmesi. File modellerine göre daha rahat olan bu kumaş hamak modellerinin ayrıca ince bir de yastıkları bulunmakta. Kendi özel kılıfı ile uzun yıllar saklayabileceğiniz hamak modellerinin bir de dekoratif olanları var ki görülmeye değer.

    

 

 

Yukarıda görsellerde de verdiğimiz bu hoş hamak modellerini file modelleri gibi bir yere bağlamanız gerekmiyor. Tam bir mekanizma içinde yer alan bu hamak modelleri bahçe ve yazlık evlere çok yakışıyor. Şayet böyle bir alanınız var ise dekoratif açıdan ve keyifli bir bahar yaz gereci olan hamak modellerini mutlaka görmelisiniz. File hamakları her yere taşıyabileceğinizi belirtmiştik fakat sabit olan ve bir mekanizma içinde yer alan bu hamak modellerini yanınızda taşımanız pek mümkün değil. Ebat olarak büyük olan ve demir direk veya ahşap bir çerçeve ile harmanlanan bu modeller sabit kullanılabiliyor. Fiyatı da file hamaklara göre oldukça farklı . Sabit modeller için lüks hamak modelleri de denebilir aslında. Yumuşacık süngeri ve gölge tentesi ile zaten buram buram lüksü simgeliyor. Baharda bahçede keyif için tercih edilen hamakların yukarıdan aşağıya doğru sarkıtılan yine sabit koltuk modelleri de var. Bu modellerde yatmanız pek mümkün olmuyor fakat yine aynı keyfi alabilirsiniz. Daha fazla detay için hamak modellerini ilgili mağazalarda da inceleyebilirsiniz.

Önceki İçerikCam Aksesuarlar
Sonraki İçerikGiyinme Odası Dekorasyonu
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.