TwitterFacebookGoogle

Hasır Sepetler

Kurumuş bitki saplarına hasır denir. Hasır geçmişten bu güne birçok şeyin üretimi için kullanılmıştır. Hasır şapkalar, çantalar sepetler yapılmaktadır. Hasırın bu kadar kullanışlı olmasının bir nedeni de ucuz maliyeti. Günümüz de de hasırdan ve hasırdan üretilmiş aksesuarlardan vazgeçilmiş değil. Özellikle bu yıl hasırdan imal edilen sepetler çok popüler. Hasır ağır bir madde olmadığından çocuklar için üretilen ürünlerde de rahatlıkla kullanılıyor. Hasır sepetler bunlara bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. Sizler için hazırladığımız görseller hasırın nedenli hoş durduğunun da bir göstergesi.

    

Hasır sepetleri çocuk odalarında kirli sepeti olarak, toka kutusu olarak kullanabilirsiniz. Çocukların oyuncaklarını bir araya toplamak için de çok uygun bir seçenek. Hasır sepetlerin boy boy üretilebiliyor olması kullanım alanını da genişletiyor. Yuvarlak üretilen hasır sepetlerin içine kumaş bir torba geçiriliyor ve sebzelik olarak kullanılabiliyor. Mutfaklarınızda kullanabileceğiniz bu sepetlerin hava alıyor olması da herhangi bir küf ya da nem sıkıntısını da ortadan kaldırıyor. Mutfaklarda görsel olarak ta hoş duran hasır sepetleri mutfak dekorasyonu için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınıza uygun hasır sepet renklerini de bulmanız mümkün. Hasırın kendi rengi dışında boyanabiliyor olması birbirinden güzel tasarımlar içinde kolay oluyor. Salonlarda kullanılan hasır sepetler mutfakta tercih edilen sepetlere göre daha yayvan şekillerde üretiliyor. Daha dekoratif amaçlı diyebiliriz. Kullanılan hasırın modeli olduğu kadar rengi ve örgüsü bile farklılık gösteriyor. Hasırın kullanılmadığı neredeyse  hiç bir yer yok demiştik işte buna bir güzel örnek te Sandalyeler. Sandalyelerin yaslanılacak kısımları yani sırt kısımları hasırdan üretiliyor . Hasırdan imal edilmiş bu sandalyeler hasır bir masa ve hasır sepetler ile kombin edilerek  yaz ayları için bahçelerde kullanılıyor. Çok hoş görünen bu hasır takımlar bahçe keyfinin arananları arasında. Hasır sepetlerin kapaklı modelleri de üretiliyor. Kapaklı modelleri  kirli sepeti olarak kullanabiliyorsunuz. İçinin temizliği için de yine kumaş bir torba konuyor içine ve istediğiniz zaman çıkarıp yıkayabiliyorsunuz. Hasır sepetleri alüminyum malzemeler kullanarak çok şık aksesuarlar da üretiliyor. Fiyatları da son derece cazip hasır sepetlerin .

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat