Ana Sayfa Banyo Havluluk Modelleri

Havluluk Modelleri

0
Havluluk Modelleri

Ev dekorasyonuna özen gösteren kişiler için, detayların da büyük önemi vardır. İlk bakışta havluluk büyük bir ihtiyaç gibi görünmeyebilir. Fakat estetik açıdan değerlendirildiğinde, banyoda hoş duran bir eşya olduğunu söyleyebiliriz. Mevcut havluların askılarda sarkmasındansa, düzgünce katlanmış olarak, şık havluluklar içerisinde yer alması, çok daha güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Ayrıca küçük gibi gözüken bu detay, bazı özel tasarımlarda banyomuzun en önemli ve göze çarpan öğesi haline gelebilir.Bazı örneklerde ise havluluklar hem ısı verici hem de havlularımız için yer teşkil eden aksesuarlar haline gelir. Dolayısı ile bir detay olan bu konu, ev estetiğine gereken önemi veren çoğu kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Havluluk modelleri çeşitli şekillerde olabilmektedir. Dekorasyon mağazalarında veya ilgili hizmet veren yerlerde çeşitli modeller incelenebilir.

Havluluklar model olarak ikiye ayrılıyor. Normal bildiğimiz havlulukların yanı sıra bir de havlupanlar var. Havlupanları banyolarımızda sıklıkla kullanmamıza rağmen ismen çok aşina değiliz. Bu modelleri uzun ve havluları asmanıza yardım eden havluluk modelleridir. Yani havluluklardaki gibi katlayıp koymak yerine serersiniz. Galerideki görsellere baktığınızda havlupanları hemen hatırlayacaksınız.

    

Hem havluluk hem de havlupanlar için ortak olan unsurlardan bir tanesi yapı malzemesidir. İkisinde de en sık kullanılan yapı malzemesi metaldir. Ancak havluluk modellerinde son birkaç senede çok farklı yapı malzemeleri de kullanılmaya başlandı. Ferforje bunlardan bir tanesi. Çok şık duran ferforje havluluklarda renk olarak ağırlıklı olarak siyah ya da beyaz kullanılıyor. Tercih banyonun genel dekorasyonuna göre değişiyor tabii ki. Modern dekorasyonlarda çok sık tercih edilmeyen ferforje havluluklar klasik dekorasyonun vazgeçilmezlerindendir. Ahşap ve plastik kullanılan diğer yapı malzemeleridir. Lake ile cilalanmış ahşap havluluklar çok farklı renklerde de bulunabileceği için modern dekorasyonda sıklıkla tercih ediliyor.

Duvara monte ve ayaklı modeller havluluk tasarımlarında değişen başka bir unsurdur. Duvara monte modeller çok fazla havlu için uygun olmamakla birlikte çoğunlukla bir misafir havlusu ve birkaç ev havlusu için kullanılabiliyor. Çok fazla havlu kullanımına elverişli olmuyorlar. Ayaklılar da yine aynı şekilde az havlu için kullanışlı olabilen modellerdir. Dolap şeklindeki havluluklar ise geniş bir havlu yelpazesine sahip olanlar tarafından daha sık tercih edilmektedir.

 

 

Önceki İçerik Burçlara Göre Dekorasyon
Sonraki İçerik Çalışma Odası Dekorasyonu
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.