İç Kapı Modelleri ve Fiyatları

0
9491
iç kapı modelleri

İç kapılar evlerimizde veya ofislerimizde, iç bölümleri birbirinden ayıran kapı türleridir. Oda kapısı, salon kapısı, banyo kapısı gibi kapılar iç kapı türlerindendir.  Dış kapıların sağlamlığı, kalitesi ne kadar önemliyse, iç kapıların kalitesi de bir o kadar önemlidir. Eğer kapı kaliteli malzemeden üretildiyse ömrü daha uzun olacak ve yıllarca ilk günkü haliyle kullanılmasına imkan verecektir. Fakat kalitesiz malzemeden üretilen kapılar dayanıksız oldukları gibi kısa sürede yıpranarak çürümeye başlamakta ve kullanılamaz hale gelmektedir.

Yaşadığımız dekorasyon dünyasında, her eşyanın önem kazandığı gibi iç kapılarda da büyük bir gelişme ve yaratıcı tasarımların ortaya çıktığı gözlenmektedir. İç kapılar seçilirken evlerde veya ofislerde kullanılan mobilyaların ve duvarlara uygulanan panellerin, boya renklerinin uyumu dikkate alınır. İç kapı renkleri de buna uygun olarak seçilirse tasarımda bütünlük sağlanmış olur. İç kapılarda kullanılabilecek çok çeşitli renkler ve modeller bulunmaktadır. Dolayısı ile genel havaya uygun bir seçeneğe karar vermek çok da zor olmayacaktır. Değişik firmalar iç kapı modelleriyle ilgili ciddi bir rekabet içerisindedir. En iyi modeli ve tasarımı yaratabilmek için birbirleriyle yarışan firmalar bu yoğun pazar içerisinde kendilerine yer edinmiş durumdalar.

    

iç kapı modelleri

Yukarıdaki 2 kapı modeli oldukça modern tasarıma sahip, evlerde rahatlıkla kullanılabilecek modeller olarak karşımıza çıkıyor. Sol tarafta bulunan kapı, ahşap ve kremrengi uyumunu yansıtan güzel bir çalışma. Aynı zamanda kullanılan melzemenin kalitesi de bu kapının alınması için yeterli olan sebeplerden biri. Sağ tarafta bulunan beyaz kapı ise çoğu kişinin tercih ettiği bir tarz. Asil duruşuyla ev içerisinde ciddi bir ahenk yaratan bu model duvar renkleriyle de uygunsa rahatlıka tercih edilebilir. İç kapı modelleri  ve amerikan kapı modelleri çeşitli satış noktalarında, yerinde incelenerek alınmalıdır.

İç kapı fiyatları 190 TL den başlayarak yüksek rakamlara kadar ulaşabilmektedir. Belirttiğimiz üzere bu fiyat ürün kalitesine ve modeline göre değişiklik gösterebilmektedir.