İlham Veren Bahçe Dekorasyonları

Yaz aylarında bahçeler evden çok daha fazla vakit geçirilen yerler oluyor. Güzel bir dekorasyon ise bahçelerde vakit geçirilme isteğini ve süresini uzatıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi evlerin ilk intibası bahçeler oldukları için iç dekorasyon kadar bahçe dekorasyonu da büyük önem arz ediyor. Bahçe dekorasyonu denince akla ilk olarak yeşil alanlar ve bitkiler geliyor olsa da mobilya seçimleri, aydınlatma ve varsa havuz tasarımı da bütün dekorasyonun aynı derecede öneme sahip olan parçalarını oluşturuyor.

Bahçe Dekorasyonu

Hasır bahçe mobilyalarında en sık kullanılan yapı malzemelerindendir. Ancak hasır koltuklar için minder kullanmak daha rahat olmalarını sağlayacaktır.

Bahçe Dekorasyonu

Bahçe dekorasyonu için zeminin düz olmaması durumunda cam bloglar da kullanılabiliyor. Ancak bunun için kullanılan camların uygun sağlamlıkta olması gerekiyor.

Bahçe Dekorasyonu

Taş mimari bahçe dekorasyonlarına retro bir hava katmak için sık kullanılır. Özellikle taş saksıları siz de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu

Küçük bahçeler için büyük mobilyalar kullanmak yerine minimal tasarım mobilyaları tercih etmeniz yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

    

Bahçe Dekorasyonu

Çim dekorasyonları biraz pahalı olmakla birlikteoldukça şık görünen dekorasyonlardır. Heykel düşünenler için ise geniş ya da uzun bahçeye sahip olmaları gerektiğini hatırlatalım.

Bahçe Dekorasyonu

Bahçe doğal olarak başka alanlarda da oluşturulabiliyor. Çatı katı ya da teras bahçeleri de bunun örneklerinden. Eğer geniş bir alanınız var ise tavsiye ederim.

Bahçe Dekorasyonu

Doğal taşlar ve mermerleri bahçenizde kullanmak çok doğru bir tercih olacaktır. Ancak yeşili de ihmal etmeyin.

Bahçe Dekorasyonu

Suni çimleri de bahçenizde kullanabilirsiniz. Teras bahçe düşünüyorsanız suni çimlerden faydalanabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu

Havuzlu bahçelerde mavi ile uyum sağlamak zorunlu hale geliyor. Ancak renk seçeneğiniz çok fazla. Mavi yeşile de çok yakışıyor. Ahşap yerine beyaz ya da kırmızı kullanmak daha şık bir görüntü sağlayacaktır.

Bahçe Dekorasyonu

Su taşlarını duymuşsunuzdur. Su ile bir araya gelince rengi ve enerjisi artan taşlardır. Yapay bir göl oluşturma şansınız varsa mutlaka bahçede değerlendirin.

Bu yazı Bahçe Dekorasyonu, Dekorasyon kategorisine Emrah Sarıdaş tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

Emrah Sarıdaş hakkında

Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.