İnverter Klima Nedir ? Yararları Nelerdir ?

0
2950
inverter klima nedir

Havaların ısınmasıyla birlikte ihtiyaç duyulan şeylerin en başında klimalar gelmektedir. Hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştıran bu mükemmel icat, kavurucu sıcaklarda bizi inanılmaz derecede ferahlatarak hem işlerimizi daha rahat yapmamızı sağlıyor. Hem de sıcaklar yüzünden üzerimize çöken yorgunluk ve halsizlik hissiyatını üzerimizden alıyor. Klimalar son dönemlerdre artık hayatımızın bir çok noktasında yer almaya başladı. Arabalar, otobüsler, mağazalar, ofisler ve evler. Özellikle yaz aylarının yoğun ve sıcak geçtiği ülkelerde klimalar olmazsa olmaz ürünler haline geldiler.Klimasız bir alan düşünülemiyor artık. Kötümü oldu bizce gayet iyi oldu. Hemen her yaşam alanında yaz aylarında yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırıyor klimalar.

 

Tabiki her cihazda olduğu gibi klimalarda ilk üretildikleri teknoloji ile kalmıyor, gün geçtikçe özellikleri gelişiyor ve daha kullanışlı hale geliyorlar. Renk seçenekleri, modelleri, ebatları ile istediğiniz her alana uygun bir ürün bulmanız artık çok kolay.Kullanışlı hale gelmelerinin yanı sıra ekonomik açıdan da iyileştiriliyorlar. Enerji sarfiyatları da gelişen teknolojiyle en aza indirgenmeye çalışılıyor. Bir çok markaya ait klima her geçen gün geliştirilerek piyasaya sürülüyor ve son zamanlarda konuşulan önemli teknojilerden biri de inverter klima teknolojisi.

Peki İnverter Klima Teknolojisi Nedir ?

    

İşyerlerine ya da evlere klima alınacaksa, öncelikle bakılan konu, klimanın koyulacağı odanın maksimum düzeyde ihtiyaç duyacağı özelliklerde bir seçim yapmaktır. Fakat burada önemli olan bir nokta bulunmaktadır : Eğer bir ofise ya da eve 12.000 Btu/h ‘lık bir klima koyulmasına karar verildiyse, aslında o mekanın ihtiyaç duyacağı kapasite , 1 yıl baz alınırsa her ay için 12.000 Btu/h değildir. sıcaklık, mekanın ihtiyacı olduğu düzeyde serinletilirse en doğru enerji kullanımı yaratılmış olur. Eğer klima bu duruma göre kompresörün dönme hızını ayarlıyor ve o oranda elektrik tüketimi sağlıyorsa inverter teknolojisine sahiptir.Kısaca şöyle denebilirki doğru ürün doğru alanda kullanılırsa faydalı olacaktır.

 

İnverter Teknolojisinin Yararları Nelerdir ?

 

– Enerji konusunda önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadırlar. Bunu yıllık %30 olarak belirtmek mümkündür.

– Oda sıcaklığında, sıcaklık dalgalanmalarının giderilmesi konusunda aktif rolu bulunmaktadır.

– İnverter özelliği taşımayan klimalara göre daha çabuk ısıtma ve soğutma sağlamaktadır.

-Düşük dereceli kış aylarında yüksek verim ve performans ile çalışır. Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda kullanılan elektrikli cihazların maliyetlerine şöyle bakıldığında tasarruflu ürünleri tercih etmek akıllıca bir davranış olacaktır.

 

İnverter Split Klima Nedir ?

 

Bu teknolojide klimanın kompresörü belirli zaman aralıklarında çalışıp durmak yerine, kontrollü bir şekide çalışarak oda sıcaklığının hem soğutmada hem ısıtmada sabit kalmasını sağlar. Dolayısı ile inverter klimalar daha konforlu ve ekonomiktir. Aynı zamanda normal klimalara göre daha uzun ömürlüdür. Bu sebeple tercih edilmeleri için çok sayıda neden bulunmaktadır. İnverter klima fiyatlarından bahsedecek olursak, markaya ve büyüklüğe göre değişiklik gösterdiği için belirli bir rakam veremiyoruz. Bu konuyla ilgili bilgi satış mağazalarından veya online satış yapan internet sitelerinden elde edilebilir. Bizden söylemesi…

Önceki İçerikLaminant Parkeler
Sonraki İçerikDekoratif Duvar Boyaları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.