Isıtıcı Modelleri

0
7977

Kış aylarının vazgeçilmez gereçleri olan ısıtıcı modellerinden bahsedeceğiz . Isınmak için ne kadar çok gereç olduğunu saymaya başladığımızda fark edeceksiniz. Geçmişten bu zamana kadar insanlar kış aylarında çok farklı ısıtıcılar kullanmışlardır. Bunlardan en eski olanları evlerde bulunan şömine tarzındaki ocaklar, diğeri ise sobalar. Şimdilerde köy evleri dışında bu ocakları görmek mümkün değil. Özellikle şehirdeki evlerde göremezsiniz. Fakat soba modellerini hala şehirde bile olsa kullananlar var. Sobaların birçok modeli var; kuzineli soba bunlardan biri. Sobalar çok iyi ısıtır fakat biraz meşakatli bir ısıtma seçeneğidir. Üstelik evinizin her tarafını değil sadece bir odasını ısıtabilirsiniz. Ama yine de soba üzerinde kestane keyfi ile demlenen çay paha biçilemez. Diğer ısıtıcı seçeneklerine şöyle bir baktığımızda elektrikli seçenekler olduğunu göreceksiniz.

 

 

    

Yukarıdaki görsellerden elektrikli olmak üzere birçok ısıtıcı modeli bulabilirsiniz. Elektrikli modeller arasında en fazla kullanılan ısıtıcılar duvara monte olan ısıtıcılar, küçük ayak ısıtıcıları ve katalitik modellerdir. Katalitik sobaların tasarım olarak birçok farklı modeli vardır. Şömine şeklinde ikili, üçlü veya dörtlü olmak üzere farklılık  gösterirler. Elektrikli ısıtıcıların son zamanlar da en fazla tercih edilenleri duvara monte ve ayaklı olan modelleridir. Bu ısıtıcıları çok uygun fiyata hemen her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Duvara monte edilebildiğinden iş yeri dahil hemen her alanda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Elektrikli ısıtıcılar demişken klimaları da unutmayalım. Son yıllar da çok fazla tercih edilen klima modelleri iş yeri ve ev için kullanılan ısıtıcılar arasında yer alıyor. Özellikle iş yerlerinde kullanılan klimalar yazın soğuk kışın sıcak üfleyerek hayatı biraz daha kolaylaştırıyor. Fiyatları ise özelliklerine ve büyüklüklerine göre farklılıklar gösteriyor. İş yeri demişken çok büyük iş yerleri için bu saydığımız ısıtıcılar tercih edilmiyor. Örneğin kocaman bir fabrika ısınmak için fan ısıtıcıları kullanıyor. Geniş alanlarda çok etkili olan fan ısıtıcılar maliyet olarak daha ucuza geliyor. Şehirde evler için kullanılan yaygın ısıtıcı modeli ise kaloriferler. Kombi ile çalışan ve her odaya konulan bir petek yardımı ile ısıtan  bu modeller evin her köşesinde eşit ısı sağlıyor.

Önceki İçerikBaykuş Yastık
Sonraki İçerikŞeffaf Sandalye Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.