Ana Sayfa Banyo Jakuzi Modelleri

Jakuzi Modelleri

0
Jakuzi Modelleri

Eskilerin yalnızca lüks otellerde bulunan pahalı tutkusu jakuziler, bugünlerde birçok banyo ve yatak odası dekorasyonunun vazgeçilmez tamamlayıcılarından. Jakuzilerin görsel zarafetinin yanı sıra sağlık açısından birçok faydası var. İçerisinde bulunan su kanallarının yardımıyla zihinsel ve bedensel yorgunluğunuzu atmanıza, kan dolaşımınızın düzenlenmesine, gözeneklerinizin nefes almasına ve kan dolaşımınızın düzenlenmesine katkıda bulunur. Birçok açıdan işinize yarayacak olan jakuzilerin seçiminde ise aklınızda bulunması gereken birkaç önemli nokta var.

İlk göz önünde bulundurmanız gereken konu yatak odanızın ya da banyonuzun genişliğine, jakuziyi konumlandıracağınız yere ve dekorasyonuna göre uygun geometrik şekildeki jakuzi modelini seçmek olmalıdır. Yatak odaları için tercih edilen jakuzilerin konumlandırıldıkları yer çoğunlukla odanın merkezi oluyor. Jakuziyi her tarafı boş kalacak şekilde ve ferah bir yere yerleştirmek, yatak odasına modern ve olduğundan daha geniş bir hava katıyor. Ancak eğer yatak odanız çok geniş değilse jakuzinizi duvarlardan birine yaslanacak şekilde de konumlandırabilirsiniz. Eğer duvara sıfır bir yerleştirme yapacaksanız jakuzi seçiminizi dikdörtgen tasarımlardan yana yapmanızı tavsiye ederim. Yuvarlak tasarımlar duvara yaslandırıldıklarında kötü bir görüntüye sebebiyet verebilir. Eğer odanızın veya banyonuzun dekorasyonu country ya da retro tarzı ise jakuzi seçiminizi yine dikdörtgen modellerden yana yapmanızda fayda var. Yuvarlak jakuzi modelleri çoğunlukla çok geniş yatak odaları ve banyolarda kendini gösterebiliyor.

    

Jakuzileri ilk görüşte birbirinden ayıran bir diğer özellik ise yerleştirme şekilleridir. Galeride de görebileceğiniz gibi bir jakuziyi bütün tasarımıyla yer üzerinde konumlandırabileceğiniz gibi iç kısmı tabana gömme olacak şekilde de yerleştirilebilir. Tabanla aynı hizada olan gömme jakuziler genellikle banyolar için değil yatak odaları için kullanılıyor. Yatak odanızda daha derin ve estetik bir görüntü oluşturmak istiyorsanız gömme jakuzi modelleri oldukça yerinde bir seçim olacaktır. Gömme jakuzileri bir adım öne geçiren bir diğer artıları ise kapladıkları alan. Normal jakuzi modelleri yapı malzemeleri ve şekilleri itibariyle çok daha fazla alana ihtiyaç duyar. Gömme jakuziler ise bu açıdan daha büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Jakuzilerin küvet alanları beyaz oluyor ancak yeni tasarımlarda ahşap gibi farklı yapı malzemeleri ile renk katma olanağınız da mevcut. Çoğunlukla bu ekstra aparat tasarımlar koyu ahşap tonları ya da metal oluyor. Eğer gömme jakuzileri tercih etmeyecekseniz, normal jakuziler için bu renk seçeneklerini de odanızın dekorasyonuna göre seçebilirsiniz.

Önceki İçerik Mutfak Dekorasyonunda 15 Öneri
Sonraki İçerik Mutfak Masası Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.