Kahve Fincanı

1
17485

Güzel bir yemek sonrasında içilen kahvenin keyfi de bir başkadır hani. İster tatlı ister şekersiz Türk kahvesi özel bir tada ve kokuya sahiptir. Kahvenin birçok anlam ve önemi de vardır. Örneğin gelen misafire yanında lokum ile ikram edilir. Ya da kız isteme protokolünde baş rolde görevlidir vs. İkram edilen kahvenin kırk yıl hatırı var derler ya hani aynen öyle. Çok uzun bir süreç sonrasında bize ulaşan o mis gibi kahve kokusu da eminiz herkesin burnuna gelmiştir. Hep kahvenin tadı dedik fakat sunumu da çok önemlidir bunu da atlamayalım. O köpüklü mis gibi kahve ikramı için elbette en güzel kahve fincanları seçilir ve özenle ikram edilir. Kahve fincanları modellerine şöyle bir bakalım. Genel olarak porselenden üretilen kahve fincanı modellerinde yok yok adeta. Sade olan fincan modellerinde bir çok desen kullanılmış. Daha çok çiçek desenlerinin kullanıldığı bu özel fincan modellerinde fincanın üzerine uygulanan motif aynı zamanda tabağına da işlenerek bir uyum sağlanmış.

    

 

 

Çiçek desenlerinin kullanılmadığı zamanlarda ise daha özgün tasarımlar öne çıkıyor. Örneğin serbest renkli farlı desenler ile çeşitli kombinasyonlar yaratılmış. Bu anlattıklarımız klasik kahve fincanları için yaptığımız bir örnekleme idi. Bir de daha özel fincan modelleri var ki bu modeller gerçekten harika. Kabartmalı olarak veya fincanın alt kısmına monte edilerek sunulan bu tarz modeller sadece günlük kullanım için değil aynı zamanda hediyelik olarak da tercih ediliyor. Özellikle öne çıkan modelleri arasında gümüş kaplama fincan takımları özel bir kutu içinde sunuluyor ki gerçekten harika bir model olarak hemen dikkat çekiyor. Bu gümüş fincan takımlarının üstü kapaklı olduğunu da ek bir detay olarak belirtelim. Tepsisi ve fincanları ile tam bir takım olan bu gümüş kahve takımları hem misafirlik hem de hediyelik olarak tercih ediliyor. Kahve fincanlarında son zamanlarda daha sıra dışı tasarımlar da dikkat çekiyor. Daha modern ve manzara gibi baskılı seçenekleri de yine en sevilen modelleri arasında.

Önceki İçerikAplik Modelleri
Sonraki İçerikMutfak Perdesi
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.