Kek Kalıpları

0
12018

Mutfakta harikalar yaratmanıza yardımcı olan ürünlerden biri kek kalıpları. Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda genelde tepside yapılan keklerin zaman içinde yeni kalıpları oldu. Birbirinden güzel kek kalıpları ile sadece damak tadına değil gözlerimize de hitap ediyor kekler. Kek kalıplarında klasikleşmiş kalıp modelleri de var. Bunlardan biri olan baton kek kalıpları da zamana karşı yenilmedi. Üreticiler daha kolay kek yapılabilmesi için yapışmayan kek kalıpları üretmeye başladılar. Silikon ve teflon kek kalıbı modelleri bunlara  örnek olarak verilebilir. Kek kalıpları hemen her evde bulunan bir mutfak gerecidir. Kimisi büyük kimisi küçük kek kalıpları evlerde sıklıkla kullanır. Ama amaç hep aynıdır. Lezzeti yakalamak tabii. İyi bir kek için malzemesi kadar kalıbın da kalitesi önemlidir. Yapışarak kalıpta kalan kek tam bir hüsran anıdır. Lezzet o anda ikinci plana doğru çoktan yol almaya başlamıştır.

 

 

    

İyi bir kek önce gözümüzü doyurmalıdır ve bizi cezbetmelidir. Bunu sağlamanın da yolu iyi bir kek kalıbından geçer. Kek kalıpları çok pratik modeller içeriyor. Bir kalıp ile bir çok farklı kek kalıbı oluşturabiliyorsunuz. İçi teflon olan kek kalıpları en fazla tercih edilen kek kalıpları arasında.Fiyat olarak metal kalıplara göre  biraz farklı sunulan bu modeller yapışmadığı ve iyi pişirdiği için de tercih ediliyor. En fazla kullanılan modeller arasında baton kek kalıbı, yuvarlak kek kalıbı, ortası açık kek kalıbı ve kalpli modeller geliyor. Özel günler için pasta yapımında da kullanılan kek kalıpları şekilleri ile hanımların işlerini kolaylaştırıyor. Sadece yetişkinler için değil çocuklara da hitap eden kalıplar var. Çizgi kahramanlı kek kalıpları ile çocukları eğlendiren kekler ve pastalar yapılabiliyor. Çocuklara rahatça öğretebileceğiniz yumuşak silikon kek kalıpları boy boy satılıyor. Çok minik muffinler yapabileceğiniz bütün kek kalıpları ile işiniz kolaylaşıyor. Çocukların el becerilerini geliştiren hamur işlerinden biri olan mutfak işlerinde çocuğunuz ile yapabileceğiniz bir aktivite aynı zamanda. Kek kalıpları ile ilgili verdiğimiz görseller bakabilirsiniz. Daha fazlası için ise ilgili satış noktalarından yararlanabilirsiniz.

Önceki İçerikÇocuk Kitaplığı
Sonraki İçerikCibinlik Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.