Kelebek Mobilya Hakkında Bilgiler

0
3313
kelebek mobilya hakkında bilgiler

Kelebek Mobilya, sektöründe ilk firmalardan biri olmakla birlikte mobilya ve mutfak alanlarında çok önemli üretim tesislerinden bir tanesidir.  Tesis Düzce’de 180.000 metrekare açık alan üzerine kurulu 40.000 metrekare kapalı alana sahiptir. Ortaya çıkan her ürün, en son teknoloji kullanılarak büyük bir titizlikle üretilmekte ve müşterinin kullanımına sunulmaktadır. Yatak odası takımları, yemek odası takımları, salon takımları, çocuk odası takımları, modern tasarıma sahip mutfak ve modelleri ve aklımıza gelebilecek çoğu mobilyanın üretimini gerçekleştiren kelebek mobilya, her türlü ihtiyaca cevap verme özelliği ile birlikte, ürün yelpazesini de her geçen gün genişletmektedir. Alman/İtalyan teknolojisiyle masif,lake,baskı ve muhtelif kaplama teknikleri kullanılan Kelebek Mobilya’da entegre band sistemi ile üretim yapılmakta ve sürekli gelişim içerisinde gerekli tesisleri bünyesine ilave etmektedir.

    

Ülkemizde Kelebek mobilya’ya ait 70’den fazla mağaza hizmet vermekte ve üretilen her yeni ürünü müşteri ile buluşturmaktadır. Bunun dışında önemli ülkelere de ihracat gerçekleştirilmektedir. Önemli projelerde akla ilk gelen firmalardan birisi olan kelebek mobilya çok sayıda projeye imza atmış ve bu anlamda önemli noktalara erişmiştir.Kelebek Mobilya,ayrıca projeli,toplu işler ve taahhüt işlerinde de Türkiye’nin en önemli firmalarından biridir

Kelebek mobilyanın tarihine doğru bir yolculuk edecek olursak; 1935 senesinde uçak kanatları için kontrplak üretmek amacıyla kurulmuş olan bir firmayla karşılaşırız. Bu faaliyet 19866 yılına kadar aktif olarak devam etmiştir. 1978 yılında ise önemli ortaklıklara imza atılmış ve Düzce’de bulunan üretim tesisi kurulmuştur. Bu tesis, Avrupa’nın ve ülkemizin en büyük tesisi olarak kurulmuş ve faaliyetlerine devam etmiştir. 1990 senesinden sonra ise halka arz edilerek anonim şirket (a.ş.) statüsüne geçmiştir. 77 yılını geride bırakan kelebek mobilya, yaratıcı tasarımları ve kaliteli çalışmalarıyla müşterilerin ilk tercihleri arasında yer almaya devam ediyor.