Kırlent Modelleri

0
7798

Kanepelerin ve koltukların yumuşak aksesuarları olan kırlentler model olarak geniş bir ürün yelpazesine sahip. Çeşitli oturma gruplarında yer alabildikleri gibi bir çok modeli takımdan ayrı da satılıyor. Kare, yuvarlak, dikdörtgen, uzun, kısa, dar, geniş olmak üzere hemen her ebatta ve modelde üretiliyor kırlentler. Yaslanmak amaçlı değil daha çok dekoratif amaçlı kullanılan bu tekstil aksesuarı renk renk modelleri ile her dekorasyona uygun üretilebiliyor. Küçük kırlentleri koltuklarda ve sandalyelerde kullanabiliyorsunuz. Fakat büyük olan kırlent modelleri kanepe ve oturma grupları için uygun. Oturma gruplarında birden fazla kullanabileceğiniz bu güzel aksesuarları farklı renkler ve desenler ile birlikte kullanabilirsiniz. Büyük yastıkların önlerine konulan bu küçük kırlent modelleri oturma grubunuza da farklı bir hava katacaktır. Kırlent modelleri ile ilgili görsellere bakabilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

 

 

    

Kırlentler genelde hazır üretilmektedir. Tekstil ürünlerinin satıldığı mağazalarda bulabilirsiniz. Fiyatları desen ve ebatlarına göre farklılık gösteren kırlentlerin çok pahalı olmadığını da belirtelim. Hazır kırlent modellerinde makine dokumaları ve desenlerinin kullanıldığı modeller özellikle ilgi gören kırlentler arasında. Bu modeller arasında taşlı, saten, kendinden desenli veya şık bir kumaşın üzerine işlenmiş işlemeli modeller bulmak mümkün. Takım olarak satılan bu kırlent modelleri genelde iki renkli fakat farklı desenli olabiliyor. Örneğin yukarıda verdiğimiz görseller arasında da göreceksiniz; biri kare diğeri ise gül şeklinde düşünülmüş ve ortaya çok hoş bir kombine kırlent takımı çıkmış. Bu modern takımı her türlü koltukta ve kanepe de dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Özellikle sade dekorasyonları renklendirmek amaçlı tercih edilen bu şık kırlentlerin hazır değil, elde de yapmanız mümkün. Size gerekli olacak malzemeler zaten belli, gerisi sizin yaratıcılığınıza ve el becerinize kalıyor. İlgili mağazalardan alacağınız bir kaç metre kumaş ve bir kaç aksesuar ile çok şık modeller yaratmanız işten bile değil. Sadece dikiş ile değil örgü kırlent takımları da yapılabilir. Örgü severlerin yaptıkları çok hoş örneklerden de birkaç resim yer verdik görsellerde, yine bu resimler sizler fikir verebilir.

Önceki İçerikBulaşıklık
Sonraki İçerikÇocuk Uyku Setleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.