Kitaplık Modelleri

0
3135

Kitaplar hayatımızın olmazsa  olmazları arasında en baş sıralarda yerini almış durumda… Okul sıralarından uzaklaştıysak keyifli bir pazar kahvesinin biricik eşi, metro, dolmuş arkadaşı, bazen başvurduğumuz en doğru çözüm önerisi… Peki ya hala okul çağımızı tamamlayamadıysak? İste o zaman hayatımızın her anında diyebiliriz. Gerek okul sıralarında gerekse daha sonrasında kullandığımız ve hala kullanıyor olduğumuz kitapları muhafaza etmek de işin en önemli kısımlarından… Kitaplarımızı muhafaza etmek için kullandığımız kitaplıklar günümüzde birçok formatta karşımıza çıkıyor. Kitaplıkların daha estetik şık ve fonksiyonel çeşitleri günden güne artmakta. Değişen çeşitleriyle kitaplıklar çalışma odalarında, çocuk ve genç odalarında ,ofislerde, salon ve oturma odalarında ve hatta yemek sonrası kahve keyfini mutfağında yapıp arkadaşlarıyla ve ailesiyle mutfakta çok vakit geçirenlerdenseniz, mutfakta dekoratif olarak da kullanılmakta.

    

Gelelim bu birbirinden hoş kitaplık modellerine.. Önceki satırlarımda belirttiğim gibi artık kitaplıklar çok çeşitli renk ve modelleriyle karşımızda. Klasik görünümden uzaklaşarak farklı geometrik şekillerde karşımıza çıkan modeller çok kullanışlı. Bu kitaplıkları ilgili mağazalardan bulabileceğimiz gibi hazır satılan raflardan kendimiz de bir kombinasyon yapabiliriz. Ya da evimizde kitaplığımızı kullanacağımız bölümde harf şeklinde kitaplıklar alışılmışın dışında bir şıklık olabilir.

Değişik renk ve şekillerde duvara monte edilebilecek şekilde kullandığımız kitaplıklar dışında bir de form olarak farklı şekillerde karşımıza çıkan kitaplıklar bulunmakta. Kimi zaman bir sehpa, kimi zaman bir koltuk, uyarlanmış bir şekilde kendisini göstermekte. Fikir olarak hiç de fena değil. Koltuğunuzun iki taraflı yan bölümüne kondurulmuş mini bir kitaplıkla çok harika diyarlara gidebilir ve kendisini okuma koltuğu bile ilan edebiliriz. Evlerinde merdiven kullananlar için de küçük bir önerimiz var. Merdiveninizi ahşap malzemeyle yapılandırıp alt kısımlarındaki boşluğu ise kitaplık olarak kullanmak evinizde oldukça sıcak ve güzel bir görünüm sağlayacaktır.Değişik formlarda kullanacağımız kitaplığımızı, evimizin hangi bölümünde kullanacaksak, o bölümün genel dekorasyonuna uygun olması ve uyum sağlamasına dikkat etmeliyiz. Gelin şimdi bu birbirinden farklı kitaplıklara göz atıp evimiz veya ofisimiz için en uygun parçayı seçelim. İşte en güzel kitaplık modelleri..

Önceki İçerikSalon Aksesuarları
Sonraki İçerikBebek Odası Dekorasyonları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.