Kız Çocuk Odası Dekorasyonları

0
4591

Çocuk odalarında cinsiyet açısından renk ve tasarım konusunda belli kalıplar oluştu. Mavi kız, pembe erkek rengidir gibi. Ya da araba şeklinde karyolaların erkek çocukların odalarının vazgeçilmezi haline gelmesi gibi. Kız çocuk odalarındaki genel kalıp da pembe ve mor tonlarının ağırlıklı olarak kullanılmaya çalışıyor olması. Ancak tabii ki moda gibi bu kalıplar da zevklere hizmet etmekle yükümlü; bir zorunluluk değil yani.

Pudra Kız Çocuk Odaları

Pudra renkleri kız çocuk odalarında sık tercih ediliyor. Soft renkler oldukları için hayal gücünü beslemeye de yardımcı oluyorlar.

Beyaz Kız Çocuk Odası

Eğer tercihinizi beyaz renklerden yana kullanacaksanız mutlaka pudra ya da pastel renkleri de aksesuar ya da diğer mobilyalara serpiştirin.

Hello Kitty Çocuk Odası

Hello Kitty’nin kız çocukları tarafından çok sevildiği aşikar. Ancak böyle bir oda tasarımını uzun süre kullanmak istemeyeceklerini unutmayın.

Kız Çocuk Odası Mobilyaları

Peluş kız çocuklar tarafından her yaşta seviliyor. O yüzden dekorasyonda kullanmaktan çekinmeyin. Dekoratif sandalye gibi mobilyaları da kullanabilirsiniz.

Kahve - Pembe Çocuk Odası Dekorasyonu

Kahverengi ve pembe birbirine çok yakışan iki renk. Ancak araya beyaz katmakta fayda var. Bir de kahverengiyi çok ağır ve yoğun kullanmamaya da dikkat edin.

Duvar Panelleri ile Çocuk Odası Dekorasyonu

Duvar panelleri ve duvar sticker’ları kız çocuklarına uygun birçok tasarıma sahip. Siz de sade bir çocuk odası istemiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Kız Çocuk Odası Mobilyaları

Bej ve pembe de birbirine çok yakışan renkler. Mobilyalarda bu tonları kullanmanız şık duracaktır. Minimalist mobilyaları da küçük odalarda kullanabilirsiniz.

    

Çiçekli Dekorasyon

Hasır  ve ahşap kullanacaklar için temizliklerinin biraz zaman aldığını hatırlatalım. Çiçekli tasarımlar ise kız çocuklar tarafından çok seviliyor.

Kız Çocuk Odaları

Country tarzı dekorasyonu kız çocuk odalarında da kullanabilirsiniz. Açılır yataklar da yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Yeşil Mavi Oda Dekorasyonu

Kız çocuk odalarında doğal bir dekorasyon isteyenler için en ideal renkler yeşil ve mavi. Yukarıda country dekorasyonun bir baka örneğini görüyorsunuz.

Dolaplı Karyola

Küçük çocuk odaları için yeni tasarlanan mobilyalardan bir tanesi de dolaplı karyola. Alt kısmı gardrop, üst kısmı yatak olan bu modellerin birçok renk ve tasarım seçeneği mevcut. Sarı ise enerji veren bir renk olduğu için tercih sıranızda yer verebilirsiniz.

Sarkıt Avizeli Oda Dekorasyonu

Sarkıt avizeleri kız çocukları da çok seviyor. Zevklerine uygun istediğiniz model ve renkte sarkıt avizeleri ilgili mağazalardan bulabilirsiniz.

Mavi Kız Çocuk Odası

Mavinin erkek çocuklara yakıştırıldığından bahsetmiştim. Ancak kız çocuklar için de bej, beyaz ve yeşili kullanarak güzel bir oda dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Kırmızı Tasarım Kız Çocuk Odası

Kırmızı ve nar çiçeği tonlarını kullanırken kombinleyeceğiniz renklere dikkat etmeniz gerekiyor. Beyaz güzel bir tercih olur fakat bu iki rengi çok yoğun kullanırsanız gereksiz bir restoran görüntüsüne de sebebiyet verebilirsiniz.

Pastel Renkler

Şeker tonlarını bütün çocuklar sever. Ancak daha önce de söylediğim gibi bir süre sonra değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Malum, çocukların, özellikle kız çocuklarının zevkleri çabuk değişiyor.