Klima Nasıl Sıcak Verir ? (Klima Nasıl Isıtır ?)

0
15497
klima nasıl ısıtır

Dünyanın sıcak iklime sahip ülkelerinde klima kullanımı kaçınılmazdır. Bunaltıcı sıcaklar hayatın her aşamasını zor hale getirdiği için klima bir çıkış yoludur. Klima bulunan mekanlarda sanki hava hiç sıcak değilmişcesine, buz gibi bir ortam oluşur ve hayatı zorlaştırır hale gelen sıcakların önüne geçilmiş olur. Evlerde, iş yerlerinde, mağazalarda, camilerde, alışveriş merkezlerinde ve içinde insan bulunan her mekanda aktif olarak kullanılan klimalar, günümüzde lüks bir eşya olmaktan çıkarak, tamamı ile bir ihtiyaç haline gelmiştir. Özellikle nemin ve hava sıcaklığının dayanılmaz olduğu ülkelerde klima kullanmak kaçınılmazdır.hayatı kolaylaştıran icatlardan biri olması ise ayrıca tercih nedenidir klimaların.

    

Klima denildiğinde akla ilk gelen soğuk havadır. Yani klima aslında insanlar arasında sıcak havadan kurtaran, ortamı soğuk hale getiren bir eşya olarak konuşulur ve bu psikolojiyle satın alınır. Fakat klimalar ortamı soğutmakta başarılı oldukları kadar, ısıtma konusunda da çok iyidirler. Yani havanın durumuna göre hem sıcak konumda hem de soğuk konumda kullanılabilirler. Klimanın kumandası üzerinde bulunan mode tuşu, sıcak soğuk arasındaki geçişi sağlamaktadır. Kar tanesi sembolü soğuk havayı, güneş sembolü ise sıcak havayı temsil etmektedir. Genellikle tüm markalarda  geçiş işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Klimanın ortamı ısıtması isteniyorsa, öncelikle sıcak konumuna getirilmeli ve üzerinde bulunan paneller en aşağı konuma sabitlenmelidir. Çünkü soğuk hava ortamın alt kısmında bulunacağından aşağıdan yukarıya doğru bir akım sağlanarak ortam ısıtılır. Yoğun çalışılan şu günlerde insanlar yeteri kadar stresli ve aktif çalışmaktalar.Hal böyle olunca hayatı kolaylaştıran ürünlerin kullanımının da kolay olması gerekiyor.Hiç kimse eve gelince o yorgunlukla soba yakmak istemiycektir eminim.İşte bu nedenle klimaların kolay kullanımıda tercihen etkilidir.Ve en doğru kullanım şekli budur.

Eski tip klimalar sadece ortamı soğutmak üzere tasarlanmış ve sıcak konumda çalıştırmak için üretilmemişleridi. Fakat yeni nesil klimaların hemen hemen hepsi, her iki modda da çalışabilmekte ve bu anlamda büyük kolaylık sağlamaktadır.Klima deyince sadece aklınıza devasal ayalı yada duvara monte cihazlar gelmesin.Evet büyük modelleri de var fakat daha geniz mekanlar için uygun .Evlerde kullanılan klima modelleri ise duvara monte edilen ve odanın büyüklüğüne göre değişen seçeneklerin yanı sıra ayaklı minik sıcak ve soğuk hava üfleyen yeni modellerin kullanımı ise son derece kolaydır.Evinizde rahatça kullanabileceğiniz bu yeni modellerin renk seçenekleri de ilgili mağazalarda mevcuttur.