Klozet Modelleri

0
10359

Modern ürünleri sizler ile paylaşmaya ve hayatı kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Daha güzel mekanlar için daha güzel ürünler, daha modern dekorasyonlar ile ilgili turumuzda bugünkü konumuz klozet takımları. Klozet takımlarından evvel alaturka tuvalet taşlarının kullanıldığını biliyoruz. Hala kullanılan alaturka tuvaletler daha çok umumi yerlerde tercih görse de ağırlık olarak kullanım alafranga tuvaletlerden yana. Diğer adı klozet taşları veya modelleri diye geçen bu tuvaletler ile daha modern ve şık banyolar elde ediliyor. Tuvalet ve banyosu ayrı olan evlerin sayısı da giderek azaldı hemen her evde banyo ve tuvalet bir arada. Bu kombinasyonun kullanılmasının nedenlerinden biri de klozet takımlarının tuvalet dekorasyonuna farklı bir boyut getirebilmesi elbette. Klozet modelinde önceleri büyük taşlar kullanılıyordu. Su haznesi ile birlikte olan bu klozet taşlarının yerini zaman içinde gömme tuvaletler aldı.

 

 

    

Yukarıda verdiğimiz görsellerden klozet taşlarının ne kadar modernleştiğini göreceksiniz. Sadece beyaz renkte kullanılan seramikler farklı renk alternatifleri ile de beğenilerek klozet modellerine hayat verdi. Klozet modellerinde taşlı ışıl ışıl modeller var. Özel üretime giren bu klozet taşları şık banyoların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alıyor. Klasik seramik klozet takımlarının fiyatları çok pahalı olmamakla birlikte model ve aksesuar çeşidine göre farklılık gösteriyor. Örneğin özel tasarım bir klozet takımının fiyatı ile aynı değil. Klozet modellerinin ayaklı seçenekleri yere monte edilerek sabitleniyor. Fakat ayaksız modelleri tam tersi duvara monte ediliyor ve daha az yer kaplıyor. Duvara monte klozet takımlarının temizliğinin de daha kolay yapıldığını söyleyebiliriz. Klozet takımları için de genelde tek olmakla birlikte bazen  klozet kapağı ve tuvalet kağıdı aksesuarı bulunan takımlar halinde de satılmakta. Bu takımları oluşturan bir kaç farklı ürün olmakla birlikte genelde ayrı satılan bu banyo ürünlerinin kombinasyon kısmı ise tüketiciye bırakılıyor. Modern banyo dekorasyonları için renkli tuvalet taşlarının kullanıldığını da unutmadan hatırlatalım. Etrafı ahşap kaplama olan klozet takımlarının dekoratif açıdan duruşu ise çok hoş.

 

Önceki İçerikDüdüklü Tencere
Sonraki İçerikRanza Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.