Koltuk Kumaşları

0
13042

Salonların, yatak odalarının, balkonların, bahçelerin, ofislerin ortak noktalarından biri koltuklar. Bulundukları alana göre form değiştiren bu kullanışlı mobilyaların modelleri kadar kumaşları da önem arz ediyor. Koltuk modelleri büyük veya küçük olabilir; bu modelini belirler fakat kullanılan kumaş tamamen koltuğun tarzını belirlemektedir. Ofisler için kullanılan koltuklar çiçekli olmaz ve ya pırıl pırıl taşlı bir kumaştan olmaz. Ağır bir görüntü yaratmak gerekir ve bunun için tek renk kumaşlar veya kumaşın dokusunda olan desenli kumaşlar tercih edilmelidir. Fakat ofis var, ofis var. Örneğin bir gelinlikçi veya bir modacının ofisinde elbette renkli cıvıl cıvıl koltuk kumaşları kullanılabilir. Ama bir fabrika ofisinde veya bir ticari firmada çok nahoş bir görüntü olacaktır çiçek desenli koltuk kumaşları.

 

 

    

Ev dekorasyonu için seçilen koltuk kumaşlarında böyle bir sınırlama yoktur. Siz neyi beğeniyorsanız  o yönde tarzınıza uygun kumaş bulabilirsiniz. Modern ve klasik bir dekorasyon üzerine de gidiyorsanız sade ama kendinden jakarlı kumaşlar veya iki renk ve iki desen içeren kumaşlar tercih edebilirsiniz. Bu tarz kumaşların ikili takım halinde olduğunu söyleyebiliriz. Şöyle ki kumaşın bir kısmı çizgili iken bir kısmı da çiçekli oluyor. İşte bu iki tezat desen bir arada kombin edildiğinde göze hoş gelen bir görüntü yakalanıyor. Koltuk kumaşlarını ilgili satış noktalarında alabilir farklı alternatiflere göz gezdirebilirsiniz. Biz de sizlere fikir vermesi için bazı görseller hazırladık. Bu görsellerde sadece kumaş değil aynı zamanda koltuk ve kanepelerde uygulanmış modeller de göreceksiniz. Bu modeller seçimlerinizde sizler için faydalı olacaktır. Koltuk kumaşlarında kalınlık önemlidir. Ne kadar kalın ise o kadar dayanıklı olur. Fakat ömürlük olması da gerekmiyor. Dekorasyon fikirleri her geçen yıl daha güzel modeller ile karşımızda. Sürekli bir değişim yapma şansınız olmasa da arada gerekli olduğunu da hatırlatalım. Koltuk kumaşları metre ile  satılıyor. Tüm koltuk ve kanepelerinizi aynı kumaşla kaplatabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise takım ruhundan ayrılmak. Özgür olun ve tarzınızı gösterin koltuklarınızda.

Önceki İçerikKüvet Modelleri
Sonraki İçerikOturma Grubu
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.