Koltuk Şalı

0
8749

Dekorasyon fikirleri vermeye ve dekorasyonu oluşturan unsurları tanıtmaya devam ediyoruz. Koltuk şalından bahsetmek istiyoruz sizlere. Kanepe yada Oturma grupları için kullanılan kılflardan bahsetmiyorum. Daha çok örtü şeklinde olan sabit kullanbileceğiniz gibi arada bir kullanabileceğiniz şekilde bir aksesuardır koltuk şalı. İstediğiniz koltukta rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Koltuk şalının kullanım amacı koltuğu daha temiz tutabilmek için örtülmesi. Günlük kullanımda biraz hor kullanılabiliyor eşyalar. Özellikle evde çocuk yada yaşlı bir birey yaşıyorsa mobilyalar daha hızlı zarar  görüyor veye kirleniyor. Evde çok fazla kullanılan eşyaların aslında kaçınılmaz sonu. İşte bunu engellemek için koltuk örtüleri,koltuk kılıfları ve koltuk şalları kullanılabilir. Kocaman bir kanepenin yada koltuğun kılıfları çıkmıyorsa herhangi bir ev kazasında silmekten başka seçeneğiniz yoktur.

    

Sürekli silme işlemine maruz kalan koltukların kılıfları daha çabuk deforma olur .Ama koltuk şalları koltuklarınızın kullanım sürecini uzatacaktır.Sizin için eklediğimiz resimler size bu konuda fikir verecektir. Koltuk şalını sadece koltuğunuzu korumak amaçlı değil dekoratif amaçlıda kullanabilirsiniz. İlgili mağazalar da gerçekten çok şık modeller bulabilirsiniz. Koltuk şallarını Klasik kumaşlar dışında örgü yada saten seçeneklerde bulabilirsiniz.Bazı mobilya firmaları koltuk şalı üzerinde olan modellerde üretmektedir. Bu şekilde hazır alacağınız tasarımlar aynı zaman da takımda bulunan diğer aksesuarlarla örneğin yastık kılfları ile de uyumludur. Bu şekilde üretilen tasarımlar takım niteliğindedir. Fakat koltuk şalı zıt renklerde kullanıldığın da daha şık durmaktadır. Çok sade olmalıdır koltuk şalları. Çok fazla boncuklu veya taşlı modelleri kullanmak zordur. Aynı zamanda rahatlığı da hedefleyen koltuk şalları sade desenlerden üretilir. Kenarlı püsküllü modeller en sık tercih edilenler arasında. Kış günleri için de ayrıca üretilen koltuk şalları daha yumuşak ve sıcak tutacak kumaşlar dan tercih edilir. Sizde çok farklı renklerden koltuk şalları oluşturabilirsiniz. Kırk yama şeklinde örülen yünlerle çok farklı desenler ve renklerde koltuk şalları örebilirsiniz.Uğraşmak istemeyen hazır sevenler ise son derece uygun fiyatlara koltuk şalı bulabilirler. Yastık kılıfı ile satılan koltuk şalları da son derece şık. Kitap kurtları için de son derece farklı bir hediye olacaktır koltuk şalları.

Önceki İçerikZigon Sehpa
Sonraki İçerikDolap Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.