Koltuk Takımları

0
4771

Salon koltuk takımlarında ev dekorasyonuna uygun mobilyaların bulunması eskiye nazaran çok daha kolay. Modern, klasik ya da farklı tarzlarda bir dekorasyonun uyumlu parçaları bütünleyici bir etki yaratır. Ancak uyum bazen zıtlıktan doğar. Tarzları birleştirmek ve zıtlıkları kullanmak özgün ve şık bir tasarım yaratmak için kullanılabilir. Koltuk takımlarında da bu zıtlıklar ve farklı tarzlar bir arada görülebilir. Eski trendlerden farklı olarak koltuk takımlarındaki mobilya sayısı da yeni takımlarda değişiklik göstermeye başladı. L koltukların salonlarda yaygınlaşması ile birlikte salon dekorasyonlarında ciddi bir değişiklik görülüyor ve bu değişiklik oldukça şık.

Koltuk Takımları

L koltuklarda tek yerine çift renkler, çizgiler ya da karşıt desenler kullanılabilir. Bu derin bir şıklık yaratır.

Koltuk Takımları

Asimetrik ya da yumuşak kesimler de koltuk takımı modellerinde kullanılıyor. Salondaki diğer mobilya ve aksesuarlarla bu asimetriyi zenginleştirebilirsiniz.

Koltuk Takımları

Deri koltuk takımları renk zenginliği açısından da hala keyifle kullanılmaya devam eden mobilya türlerindendir. Ahşap ile rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Koltuk Takımları

Tek renk koltuk takımlarında canlılık isteyenler bunu yastıklar ve koltuk örtüleri ile sağlayabilirler. Halı da yine yardımcı olacaktır.

Koltuk Takımları

Ek aksesuarların yanı sıra koltuk takımlarında renkli ve desenli modelleri de bulabilirsiniz. Çok karmaşık bir görüntü istemiyorsanız duvarlarda ve diğer mobilyalarda sadeliğe gidebilirsiniz.

Koltuk Takımları

Sedir şeklinde bir takım da bulabilir ya da oluşturabilirsiniz. Salonlarda çok sık tercih edilmiyor ama zevkinize göre yaptırmanız da mümkün.

Koltuk Takımları

    

Klasik koltuk takımlarında tekli koltuk için ekstra yer yoksa iki çift kişilik koltuk şeklinde bir takım da bulabilirsiniz.

Koltuk Takımları

Eğer L koltuk istiyorsanız ve ekstra tekli koltuklar için yeriniz yoksa yukarıdaki gibi dekoratif sandalyeler de tercih edebilirsiniz.

Koltuk Takımları

Koyu renkler temizlik açısından daha kullanışlı oluyor. Ancak bunaltıcı bir hava yaratmamak için ışık alan ya da açık renk duvarlara sahip bir salonda kullanın.

Koltuk Takımları

U şeklinde koltuklar küçük salonlarda kullanılabilir. Daha kullanışlı olacaktır. Ancak salonun çok da dar olmamasında fayda var.

Koltuk Takımları

Klasik koltuk takımları düşünüldüğü gibi eskimiyor. Aksine çok derin ve ağır bir görüntü oluşturarak şıklık yaratıyorlar.

Koltuk Takımları

Modern koltuk takımlarında görmeye alıştığımız modellerin dışında farklı renk ve tasarımlarda takımlar bulmak da mümkün.

Koltuk Takımları

Zıt renklerin öneminden sıklıkla bahsediyoruz. Yukarıdaki gibi beyaz ile rahatlıkla kullanılabilen daha birçok mobilya rengini siz de değerlendirebilirsiniz.

Koltuk Takımları

Minimalist koltuk takımlarını isteyenler için hem modern hem klasik birçok renk ve desende birçok model bulabilirsiniz.

Koltuk Takımları

Koltuk takımlarında hepsi aynı renk ve desende olacak diye bir kesinlik yok. Koltuk kılıfları ve örtüleri ile tekli ve uzun koltukları birbirinden ayırabilirsiniz.