Kütahya Porselen

0
2152

Dünyada herkes tarafından kabul edildiği gibi porselen, yaşantımızda çok önemli yeri olan bir üründür. Hijyendir, kullanılması sağlığımız açısından da gereklidir, prestijdir, yarınların antikasıdır. En değerli hediyeler arasında yer alır.

Kütahya’daki ilk porselen fabrikası olan Kütahya Porselen 1970 yılında kuruldu. Kütahya Porselen zaman içinde büyüdü. Porselene ilave olarak yer ve duvar seramikleri ile oluklu mukavva ambalaj sektörüne de girdi. Hediye seçmenin zorluğunu hepimiz biliriz. Ancak, hediyelerini Kütahya Porselen ürünlerinden seçenlerin böyle bir derdi yok! Zira hediye edilen porselen onlarca belki de yüzlerce yıl kullanımda kalabilir, hele hele el dekoru ürünler olursa, hem tarihimizi hem de kültürümüzü yansıtması açısından son derece değerlidir ve alanları pek mutlu etmektedir. Basında izlenen hediye takdimlerinin önemli bir bölümünde Kütahya Porselen ürünlerinin hediye edilmekte olduğu gözlerden kaçmamaktadır.

Yer ve duvar seramikleri konusundaki başarılarımızın temelinde müşteri memnuniyeti ve kalitenin yanı sıra görsel anlamda elde edilen sonuçlar vardır. Rahatlıkla iddia ediyorum, seramik arkasındaki markalara bakmadan değerlendirildiğinde, Kütahya Seramik ürünleri ile Avrupa da önde gelen markaların ürünleri arasında fark göremezsiniz.

    

“Girişimci, değişime açık, tutkulu iş ortakları ile pazar yaratan, büyüyen, ürün ve hizmetleri ile tanınan evrensel bir kuruluş olmak” vizyonu ile hareket eden Kütahya Porselen’de, sektördeki tüm yeni teknolojiler izlenmekte ve uygulanmaktadır.

Porselen seçerken sağlık kriterlerine uyumuda son derece önemlidir.Bu yönden de Kütahya Porselen farkı kendini göstermekte ve güvenilirliği sağlamaktadır. Porselen, doğadan gelen hammaddelerle yapılan, beyazlığını bu hammaddelerin özelliklerinden alan, pişirildiğinde sertleşen yarı saydam ürün olarak tanımlanır. Yüksek sıcaklıkta üretildiği için porselen sırları kurşun- kadmiyum gibi zehirli ağır metaller ihtiva etmez. Ancak, porselen üzerine yapılan sır üstü dekorasyonlarda kullanılan kalitesiz boyalar kurşun, kadmiyum içerebilir. Kullanılan sır üstü ve sır içi boyalarda bulunan kurşun kadmiyum gibi zehirli ağır metaller asitli yiyecekler ile çözünerek yemekle birlikte insan vücuduna taşınarak,ciddi sağlık problemlerinin önünü açar.

Kütahya Porselen San. A.Ş’ de, AR-GE laboratuarlarında bulunan son teknoloji ve yüksek hız ile donatılmış analiz cihazları ve konusunda uzman çalışanları ile üretimde kullanılan tüm girdi hammaddeler ve nihai ürünler test edilir. Avrupa Birliği normlarına göre üretim yapılır.

Belirli limitlerin üzerinde kurşun ve kadmiyum içeren sofra eşyaları insan sağlığını olumsuz yönde etkiler. Tüm dünyada bu limitler standartlar ile belirlenir. Standartlarda belirlenen limitlerin üzerinde kurşun-kadmiyum içeren sofra eşyaları insan sağlığını ciddi bir şekilde tehdit eder. Bu nedenle de tüketicilerin, alış veriş ve seçimlerinde dikkat etmesi gereken en önemli nokta, üreticisi ve markası belli olan kalite standartlarından taviz vermeyen kurumları tercih etmeleridir.

Önceki İçerikArmut Koltuklar
Sonraki İçerikSebzelik Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.