Küvet Modelleri

0
5939

Yorgun bir günün arkasından sıcak bir banyo gibisi yoktur. Banyonuz bir de hoş bir dekorasyona sahip ise bu daha da güzel olur elbette. Banyo dekorunda kullanılan birçok ürün arasından küvetler farklı bir özelliğe sahip. Çok eski bir geçmişi olan küvetler daha çok Avrupa ülkelerinde kullanılmıştır. Çok sonrasında ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır. Fakat zaman içinde popülerliğini yitiren küvetler yeniden eski şanına kavuşmaya başladı. Elbette bunda üretici firmaların rolü büyük. Küvet modellerinde sınır tanımayan üreticiler çok şık modeller üreterek küvetleri yeniden banyo ürünleri arasında bir numaraya çekmeyi başardılar. Küvet modellerinin oldukça ilginç modelleri var. Sıra dışı modelleri ise gerçekten görülmeye değer. Küvet modellerini iki şekilde kullanabiliyorsunuz . Biri ayaklı diğer ise gömme küvetler olmak üzere değişiyor. Ayaklı küvet modellerinde çok çok sade modellerden bahsedelim öncelikle.

 

 

    

Genelde beyaz üretilen bu küvet modelleri son derece naif modeller. Beyazın zerafeti model ile birleşerek muhteşem bir duruluk ortaya koyuyor. Yuvarlak, oval, kare olmak üzere birçok şekilde üretiliyor küvet modelleri. Kare modeller genelde gömme olarak kullanılıyor. Bu tarz gömme olan küvetlerde şekil ve dış görünüş çok önemli olmuyor görünmediği için. Fakat etrafına yapılan seramik uygulama küvetin daha hoş olmasını sağlayan etkenlerden biri. Banyo dekorasyonunda gömme küvetlerin etrafına uygulanan ahşap uygulamalar beyaza çok yakışıyor. Küvet modellerinin ayaklı olanları ise görüntü ve model olarak önemli. Tamamı dışarıda bulunan ayaklı küvet modelleri son yıllarda özellikle taşlı ve farklı görünüşleri ile dikkat çekiyor. Küvetlerin etrafını ışıltılı taşlar ile süsleyen üreticiler aynı zamanda kalite ve görselliği bir arada sunuyor. En ilginç küvet modellerinden bahsedecek olursak yukarıda verdiğimiz görseller arasında da göreceğiniz ayakkabı şeklindeki küvetler olsa gerek. Tam bir dekorasyon ürünü olan küvetler buram buram tasarım kokuyor. Renkli alternatifleri olan ayakkabı şeklindeki küvetler banyolara renk katıyor. Banyolarında fark yaratmak isteyenlerin mutlaka bu küvet tasarımlarını görmelerini tavsiye ediyoruz.

Önceki İçerikSaksı Modelleri
Sonraki İçerikKoltuk Kumaşları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.