Lambader Modelleri

0
6529

Aydınlatma ürünleri ile ilgili yazı sermiz devam ediyor.Başlığımızdan da anlaşıldığı üzere bugün lambader modellerinden bahsedeceğiz. Lambader modelleri nasıl fiyat aralıkları nasıl ile ilgili soruları cevaplandıracağız. Dekorasyon daki yeri ve önemi de ayrıca yazımız içinde yer alacak. Lambader nedir ? Lambader uzun ayaklı bir aydınlatma gerecidir. Son derece sağlıklı bir ışık yayma yöntemlerinden biri olan lambaderler ev dejorasyonun da ve ofis dekorasyonlarınca sıkca tercih edilen bir üründür. Lambaderler ahşaptan,metal den olmak üzere bir çok malzeme çeşidi kullanılarak üretilebilir. Lamber modelleri çok çeşitli olmakla birlikte çok küçük üretilmiyor. Ayaklı üretilen bu modeller ince ayaklı veya yerden bütün olarak yükselen ürünler olmak üzere farklılık gösteriyor.

 

 

    

Lambeder modellerini dekorasyon açısından rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tam bir tasarım ürünü olarak üretilen modelleri salonlarınıza ,ofislerinize yeni bir soluk getirecektir. Abajur şeklinde tasarlanan lambader modelleri uzun ayaklı olur genelde. Ahaşap olarak üretilen lambaderler bir çok ahşap modelli ve rengine uygun tasarlanabilir.Kayın, ceviz ve meşe ebn fazla kullnılan ağaç seçeneğidir. Hem spor hem modern bir görüntüye sahip olan ahşap ayaklı lambaderler klasik evlerin ve ağır mobilyaların, kütüphanelerin de vazgeçilmez aksesuarı olarak yerini almaktadır. Lambare modellerinde göze hoş gelen en önemli özellik her birinin ayrı ayrı tasarım harikası olmasıdır. Modern lambader modellerine baktığınız da ne kadar farklı ürünler olduğunu göreceksiniz. Bütün yani yaksız yere sabit üretilen modeller bir vazoyu ve ya kocaman bir bibloyu andırabilir. Hafif aydınlatması ile bulunduğu alana loş bir ışık yayar lambaderler. Aslında sağlıklı bir ışık olduğundan hemen her evde özellikle salonlarda akşam üstü, yatak odalarında ve çalışma odalarında tercih edilen bir aydınlatma gerecidir. Lambaderlerin kafa kısmında bir çok renk ve desende alternatif ürün kullnılabilir. Bir abajur şeklinde tasarlanan lambaderlerin kumaşları renkli, baskılı veya desenli olabilir. Kares düşünülen modeller genelde tekrenk ve koyu renk seçimleri ile dikkat çekiyor. Set aydınlatma havası veren metal lambader modelleri de var. Bu tarz ürünler daha çok çalışma odaları ve ofisler için uygundur. Fiyat aralığı ise  200- 300 lira arasında.

Önceki İçerikTantitoni
Sonraki İçerikSehpa Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.