Lüks Yat Dekorasyonları

Yat ve lüksün aynı cümle içinde kullanılması yanlış olmaz herhalde. Bizde çoğunlukla büyük çaplı parti ve eğlenceler için “kiralanabilen” yatların bireysel sahipleri de azımsanamayacak sayıda. Yat kiralama konseptinde günlük fiyatlar da yatın lükslük derecesine göre değişiyor. Bütçe aralığına göre günlük olarak 400 Euro’dan 5000 Euro’ya kadar yat kiralamak mümkün. Tabii ki bu fiyatları etkileyen farklı faktörler de var. Ekonomik yatlardan lüks veya delux olanlara kadar birçok farklı modeller var. Uzunluğu, kiralandığı ay, kapasitesi ve limanlar da yine fiyatı etkileyen etkenlerden. Yat sahiplerine dönecek olursak yat dekorasyonu yat sahiplerinin özellikle dikkat ettikleri bir noktadır. Kullanılan mobilyalar, kabinlerin kullanım amaçları gibi birçok konu yat dekorasyonunu etkiliyor. Lüks yatlarda dekorasyonlar ise aşağıda da fark edeceğiniz gibi lüks ve modern bir evden farksız oluyor.

Yat Dekorasyonu

Görkemli bir lüks dekorasyonunda mobilyalar kadar aydınlatmaya da önem veriliyor. Klasik taşlı avizelerden spotlara kadar birçok farklı aydınlatma aksesuarı tercih edilebiliyor.

Yat Dekorasyonu

Seçilen mobilyalar, yemek ve oturma alanları kabinlerin büyüklüğüne göre değişse de lüks anlayışından iç dekorasyonda da vazgeçilmiyor.

Yat Dekorasyonu

Lüks bir evin salonundan farksız bir görüntü var yukarıdaki dekorasyonda. Mobilyalar da buna göre tercih edilmiş.

Yat Dekorasyonu

Özellikle iş amaçlı toplantılarda kullanmayı tercih edenler yukarıdaki gibi bir yemek odası alanı yaratmayı da ihmal etmiyor.

Yat Dekorasyonu

Yatlarda ebeveyn banyosu da dahil bütün detaylar dahil edilerek şık yatak odaları da dekore ediliyor.

Yat Dekorasyonu

Küçük kabinlerde de şık salonlar tasarlanabiliyor. Genellikle yatlarda en küçük kabin aşağı yukarı yukarıdaki ebatlarda oluyor.

Yat Dekorasyonu

    

Mini barlar yatlarda genellikle ihmal edilmeyen detaylardan bir tanesi oluyor. Boyutları da yine kabinin ebatlarına göre değişiyor.

Yat Dekorasyonu

Zevke ve ihtiyaçlara göre spor için bir alan da ayrılabiliyor. Yani yattan çıkmadan hemen her şeyi yapabilmek mümkün.

Yat Dekorasyonu

Yat dekorasyonlarında banyolarda hem küvetler hem duşakabinler kullanılabiliyor. O konuda da evi aratmıyorlar.

Yat Dekorasyonu

Yer döşemelerinde halıfleks ve halılar da çok sık olmasa da tercih edilebiliyor.

Yat Dekorasyonu

Çok daha sade tasarımları sevenler bunu kabinlerde yatak odalarından banyolara kadar her alana yansıtıyorlar.

Yat Dekorasyonu

Mavi tonları yatların iç dekorasyonunda sık kullanılmaz. Yine de çevreyle uyum sağlamak için beyaz ile birlikte tercih edilebiliyor.

Yat Dekorasyonu

Tavanlarda paneller ya da asma tavanlar da yatlarda tercih edilebiliyor.

Yat Dekorasyonu

Büyük kabinlerde büyük salonlarda olduğu gibi yemek alanı ve oturma alanı bir arada da bulunabiliyor.

Yat Dekorasyonu

Siyah ve beyaz lüks yat dekorasyonlarında temayı oluşturan renkler oluyor genellikle. Ahşap detaylar da sıklıkla göze çarpıyor.

Bu yazı Dekorasyon, Genel kategorisine Emrah Sarıdaş tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

Emrah Sarıdaş hakkında

Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.