TwitterFacebookGoogle

Masa Lambası

Dekorasyon ile uğraşmanın keyfini bilenler bilir. Ürün yelpazesi geniş olunca insan hiç sıkılmaya fırsat bulamıyor doğrusu. Aklınıza gelebilecek her alanda her ürün üzerinde veya yaşam alanında yenilik isteyenler için çok ideal bir ilgi alanı olduğunu söyleyebiliriz. Dekorasyonu tamamlayan ana ürünler virde yardımcı ürünler vardır. Yardımcı ürünler genelde aksesuar adı altında toplanır. Masa lambaları bu katagori de yardımcı aksesuar olarak kullanılmaktadır. Masa lambası adından da anlaşıldığı üzere genelme yapıldığında daha çok masa üzerinde kullanılır. Masa lambalarını abajurlardan ayırmak gerekir. Bu detayı önemle belirtmek istedik. Her ikisi de ağırlıklı olarak kısa olduğundan çok sık karıştırılıyor. Oysa birbirinden çok farklı ve farklı alanlarda kullanılan iki ayrı aydınlatma çeşididir. Abajurlar daha büyük olur ve genelde masa üstünde değil konsol üzerinde veya sehpa üzerinde kullanımı uygundur. Görüntü olarak genişçe şapkalı ve ayaklı bir lamba türüdür.

 

 

    

Masa lambaları ise daha farklı modellerde üretiliyor. Masa lambalarında daha fonksiyonel bir sap kullanılıyor. Bunun nedeni çalışan daha rahat hareket ettirebilsin diyedir. Tamamen çalışanın rahatlığını ve konforunu amaçlayan masa lambalarının sap yani gövde kısmı uzayabilir kısabilir ve buna benzer fonksiyonları vardır. Kafa kısmı ise aşağı yukarı hareket edebilir. Bu fonksiyonlar daha önce de belirttiğimiz gibi tamamen kullanıcının rahatlığı ön plana alınarak tasarlanmaktadır. Masa lambalarında bir çok model bulabilirsiniz. Düz aşağıya sarkan modeller en fazla tercih edilenler arasındadır. Bu lambaların lamba kısımları modeline göre farklılıklar gösterir. Kimisi yuvarlak, kimisi küçük ,kimisi büyüktür. Masa lambalarında dikkat çeken ve uzun yıllardır kullanılan bir model de banker masa lambası modelidir. Bu modeller uzun yıllardır kullanılan ve çok şık bir modeldir.Özellikle ofislerde kullanımı yaygındır. Yeşil cam başlığı ile son derece şık ve modern bir görüntüye sahiptir banker masa lambası. Masa lambalarında bir çok renk ve model bulabilirsiniz. Sıradan günlük modellerin yanı sıra tasarım masa lambaları da üretiliyor. Tasarım modeller sıra dışı tarzıyla farklı ürünler arayanların gözdesi. Masa lambaları ile ilgili yukarıdaki görsellere göz atabilirsiniz. Masa lambalarının çocuklar için uygun olanları da var. Hayvan figürlü olan bu lambalar cıvıl cıvıl rengarenk.

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat