Masa Örtüsü

0
9805

Ev tekstili ürünlerinden biri olan masa örtüleri genel de takım olarak sunulmaktadır. Bu takım içinde masa örtüsü,peçetelik ve şimento tablosu bulunur. Tek satılan masa örtüleri de bulunmaktadır. Masa örtüsü bir masanın giysisi gibidir adeta. Masa örtüleri iki şekilde kullanılır. Birincisi yemek yemek için kullanılan masa örtüsüdür ki bu sadece yemek zamanında serilir diğeri ise dekoratif amaçlıdır görsel amaçlı serilir.Masa örtüleri bir çok farklı kumaştan üretilebilmektedir.Saten masa örtüleri, taşlı dantel örtüler,organze örtüler, kumaş masa örtüleri,mutfak masa örtüleri,dantel masa örtüleri,modern masa örtüleri gibi bir çok seçeneği vardır. Masa örtülerinin silinebilir olanları da vardır. Bu modelleri daha farklı bir malzemeden üretilir ve sadece mutfak masalarında kullanılır.Aşağıda sizler için hazırladığımız görseller yer almakta.

    

Masa örtülerini çeşitli ebatlarda bulabilirsiniz.Fakat genel olarak fiskos yani daire masalar için kullanılan örtüler, Kare masalar için örtüler birde dikdörtgen masalar için örtüler olmak üzere üç şekildedir genelde masa örtüleri. Fiskos masalar için olan örtüler diğer masa örtülerine göre daha uzun kullanılır ve iki berjer arasında kullanılan küçük masalar için çok uygundur kullanımı. Yemek masaları genelde dikdörtgen olur. Masanızı yemek odası şeklinde kullanıyorsanız çok şık bir masa örtüsü takımı hoş olacaktır. Mutfakta kullandığınız bir yemek masası ise daha günlük bir model seçimi yerinde olacaktır.Şık masa örtüleri demişken biraz detay vermek istiyorum. El emeği göz nuru ile işlenen taşlı masa takımları vardır.saten yada organze kumaş üzerine işlenen bu takımlar fiyat olarak hazır takımlara göre biraz farklı sunulmaktadır. Bu özel takımlar misafir takımı olarak da adlandırılır. çok şık ve modern olan bu masa örtüsü takımları genelde beyaz olur. Temizliği de kolay olan bu takımların çoğunun kumaşları leke tutmayanlardan seçilmektedir. Modern masa örtüleri ise bu klasik havadan biraz daha uzak tasarımlar içerir.örneğin iki renkli modeller bunlardan biri. Yeşil  ve kahvenin muhteşem uyumu masa örtülerinde son derece zarif modern bir hava katmakta. Baskılı veya desenli masa örtüleri de salonunuza  yakışır şekilde modeller içermekte.

Önceki İçerikDolap Modelleri
Sonraki İçerikEfsane Halı
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.