Modern Göl Evi Dizaynları

Özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarda kaçış yerlerinin başında gelen göl evler şehir yaşantısından uzaklaşmak için de bulunmaz fırsat oluyorlar. Filmlerde şömine başında geçirilen sessiz zamanı ilk akla getiren göl evlerin kapanıp çalışmanız gereken zamanlarda da çok faydası oluyor. Su sesi eşliğinde huzurlu birkaç gün geçirebileceğiniz gibi özel günlerde kalabalık bir parti için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Göl evleri Sapanca ve Abant gibi yerlerden rahatlıkla kiralayabileceğiniz gibi yaptırmanız ya da satın almanız da mümkün. İkinci durum için aşağıda ilham verebilecek göl ev dizaynlarını bulabilirsiniz.

Göl Ev Dizaynları

Cam dış cephe göl evlerde özellikle yurt dışında sıkça tercih ediliyor. Şık bir görüntü olmasına rağmen soğuk durumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Göl Ev Dizaynları

Göl evlerde bahçe tasarımı çok da önem verilmeyen detaylardan. Göle sıfır bir ev değilse bahçe dekorasyonuna da ağırlık vermenizi öneririm.

Göl Ev Dizaynları

Göl evlerde beyaz dış cephe çok yakışıyor. Ahşap da yine çok yakışan yapı malzemelerinden bir tanesi.

Göl Ev Dizaynları

Dubleks bir göl evi düşünüyorsanız betonarme bir ev yerine ahşabı da değerlendirebilirsiniz. Göl evlerde beton çok sık kullanılmıyor.

Göl Ev Dizaynları

Göl evlerde verandaları da kullanabilirsiniz. Özellikle yukarıdaki gibi bir mimariye çok yakışacaklardır.

    

Göl Ev Dizaynları

Ufak bir sandal bile yukarıdaki gibi bir göl evden ulaşım için yeterli olacaktır. Ancak sadece yaz ve bahar aylarında çok rahat kullanabileceğinizi unutmayın.

Göl Ev Dizaynları

Doğal taş ve tuğlalar da yine dış cephe dekorasyonunda kullanabileceğiniz yapı malzemeleridir.

Göl Ev Dizaynları

Kutu gibi küçük bir göl ev de işinizi görecektir. Geniş bir salon ile banyo ve tuvalet ve amerikan bir mutfak yeterli olacaktır.

Göl Ev Dizaynları

Çok daha modern yapıları da düşünebilirsiniz tabii ki. Bunun için bir mimar ile çalışmanızda fayda var.

Göl Ev Dizaynları

Aydınlatma deniz ve göl kenarındaki evlerin her şeyi diyebiliriz. Yapı malzemesine uygun dış cephe aydınlatmasını da mutlaka göz önünde bulundurun.

Göl Ev Dizaynları

Göl içine denk gelecek şekilde konumlandırılmış göl evler mimari açıdan da çok şık duruyorlar. Temelin sağlam olması önemli bir etmen tabii ki.

Göl Ev Dizaynları

Korkuluklar yüksekteki ve göle sıfır evlerin balkonları için elzem. Cam korkuluklar dekoratif açıdan şık duruyor.

Göl Ev Dizaynları

Yeşilliklerin arasında olmak ve bir göl manzarası bütün stresi atmak için biçilmiş kaftandır. Yeşilliği de dekorasyonda mutlaka değerlendirin.

Bu yazı Dekorasyon kategorisine Emrah Sarıdaş tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

Emrah Sarıdaş hakkında

Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.