Modern Yatak Odaları İçin Yuvarlak Yataklar

0
11164

Yuvarlak yataklar yatak odalarındaki yerlerini son birkaç sezondur almaya başladı. Yeni yeni alışmaya başladığımız bu tasarımların en cezbedici yanları ise dikkat çekici bir güzelliğe sahip olmaları ve yatak odalarına modern olduğu kadar geniş ve ferah bir hava katmaları. Her ne kadar şekil itibariyle kulağa tek tip gibi gelseler de yeni tasarım yuvarlak yataklar oldukça farklı özellikleri ve görünüşleriyle her zevke hitap edebiliyor. Yatak odanızda modern bir hava estirmek istiyorsanız yuvarlak yatak modelleri tam size göre!

Yuvarlak yatakların kendilerini gösterebilmeleri için birincil ihtiyaç geniş bir yatak odası. Eğer dar bir yatak odanız varsa, daha geniş göstermesi için yuvarlak yataklar yerine klasik dikdörtgen yatakları tercih etmenizi öneririm. Yuvarlak yataklar dar yatak odalarında hem yaşam alanınızı kısıtlar, hem de kötü bir görüntü ortaya çıkmasına sebep olur. İlk tasarımlardan farklı olarak yeni yuvarlak yatak tasarımlarında birden fazla özellik de bulabilirsiniz. Bir tanesi ve sanırım yatak odaları için en önemlisi bazaya sahip olmaları. Kullanım kolaylığı sağlaması açısından yeni tasarımlarda baza detayı da düşünülmüş. Bu bazalar çoğunlukla dikdörtgen yatak bazalarından farklı olarak yanlara doğru açılıyor. Bu açıdan da yatak odanızın geniş olması çok önemli. Bazalarınızı daha rahat kullanabilmek için yuvarlak yatağınızı yatak odanızı ortalayacak şekilde konumlandırmayı da ihmal etmeyin.

    

Bazaların dışında yuvarlak yataklarda dikkat çeken bir diğer özellik de tasarımları. Yuvarlak yatak kısmının dışında kullanışlı olması açısından yatak başlık kısımları ve yatak kenarları daha geniş. Oldukça modern bir görüntüye sahip bu kısımlarda çoğunlukla farklı renkler tercih ediliyor ve bu şekilde daha ferah bir görüntü sağlanabiliyor. Ancak tercihinize göre  aynı renk yatak başlığı ve kenar tasarımları olan bir yuvarlak yatak takımını da rahatlıkla bulabilirsiniz. Bir diğer yuvarlak yatak tasarımında ise mobilya kısmını yuvarlak yatak kısmını ise normal dikdörtgen yatak kullanılıyor. Bu tasarımları, yuvarlak yatak kullanmakta zorluk çekenler rahatlıkla kullanabilirler. Dikdörtgen yataklı yuvarlık yatak modelleri de doğru nevresim ve yatak örtüsü takımı seçimiyle oldukça modern bir görüntü sergileyebiliyor.

Daha şık ve farklı bir dekorasyon istiyorsanız yuvarlak yataklarda hafif ışıklandırmalar kullanabilirsiniz. Bu şekilde odaya derinlik katmanız kolaylaşacaktır. Eğer yatak odanız çok geniş ise, yuvarlak yatağınızdan daha büyük bir yuvarlak halı ile de bütünlük yaratabilirsiniz. Yuvarlak yataklarla en iyi anlaşan yatak odası aksesuarlarından bir tanesinin de lambaderler olduğunu hatırlatalım. Lambaderleri de yatak odanızda yuvarlak yatağınız ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz.