Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Modern Yatak Odası Dekorasyonları

Modern Yatak Odası Dekorasyonları

0
Modern Yatak Odası Dekorasyonları

Modern dekorasyon uzunca bir süredir evlerde uygulanmaya çalışılan bir ekol. Modernizm hem bütün olarak hem detaylarda sıklıkla kendini gösteriyor. Günümüzde modern dekorasyon iki şeyle özdeşleşti. Bir tanesi siyah; siyah ve tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı evler ya da odalar modern olarak nitelendirilmeye müsait oluyorlar. Bir diğeri ise teknolojik donanım. Teknolojinin ağırlıklı kullanıldığı evler veya odalar da yine modern olarak kategorilendiriliyor. Bu her ne kadar doğru olsa da tek başına yeterli bir sınıflandırma değil. Farklı renkler ve teknoloji kullanılmadan da modern evler dekore edilebilir. Yatak odaları bunu görselleştirmek için uygun odalardır. Aşağıdaki görsellerde hem siyahın ya da teknolojinin kullanıldığı hem de farklı renklerin olduğu ya da teknolojinin tercih edilmediği modern yatak odalarını inceleyebilirsiniz.

Modern Yatak Odası

Beyaz temizliği ve saflığı ifade ettiği kadar modernizmi de ifade eden bir renktir. Yatak odalarınızda tercih edebilirsiniz.

Modern Yatak Odası

Yatak odasında televizyon olanlar çok az yer kaplayan ve çok modern televizyon ünitelerini rahatlıkla bulabilirler.

Modern Yatak Odası

Eskitme duvar panelleri de modern yatak odası dekorasyonunda kullanıldığında çok farklı ve şık bir ortam oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Modern Yatak Odası

Geniş yatak odalarında küçük oturma takımları da tercih edilebilir. Ya da bunun yerine bir berjer ya da sandalye de kullanabilirsiniz.

Modern Yatak Odası

Kırmızı da modern dekorasyonlarda kullanılmaya çok müsait bir renktir. Beyaz ile de çok rahat kombinlenebilir.

Modern Yatak Odası

Eğer böyle bir alternatifiniz varsa dekoratif şömineler de yatak odalarında çok modern bir hava yaratabiliyorlar.

Modern Yatak Odası

    

Aydınlatma yatak odasındaki dekorasyon tarzını en iyi yansıtan unsurlardandır. Özellikle modern lambaderleri incelemenizi tavsiye ederim.

Modern Yatak Odası

Yuvarlak yataklar modern dekorasyon için uygun mobilyalardır. Ama yuvarlak bir yatak için yatak odanızın biraz geniş olmasında fayda var.

Modern Yatak Odası

Yukarıda da görebileceğiniz gibi zıt ya da birbirinin tonu olmayan renkler de modern yatak odası dekorasyonlarında tercih edilebilirler.

Modern Yatak Odası

Cam duvarlar çoğunlukla yüksekteki evlerde bulunan yatak odalarında kullanılabiliyor. Ancak modern dekorasyonda çok önemli bir yerleri var.

Modern Yatak Odası

Aydınlatmalı duvar panelleri de dekorasyonu modernleştirme de kullanılabilecek detaylardandır. Siyah dışında birçok rengi ve deseni tercih edebilirsiniz.

Modern Yatak Odası

Bir oturma alanı düşünüyorsanız bir seperatör ya da panel yardımı ile yatak ve oturma alanlarını birbirinden ayırabilirsiniz.

Modern Yatak Odası

Modernizm sadece renklerle değil mobilyalarla da sağlanabilir. Yukarıdaki gibi modern bir sandalye, tablo ya da çerçeve ile de bunu rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Modern Yatak Odası

Duvar kağıtları ve tam duvar paneller de yatak odalarında kullanılabilir. Yukarıdaki saat dekoru çok şık bir örnek olmuş.

Modern Yatak Odası

Pudra tonları ile de rahatlıkla modern bir yatak odası dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Doğru renklerle kombinlemeniz yeterli olacaktır.

Önceki İçerik Banyo Rafları
Sonraki İçerik Sandalye Minderi
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.