Mutfak Aksesuarları

0
10199
mutfak aksesuarları

Evlerimizin keyif köşelerinden biri olan mutfaklar aynı zamanda evin en çok vakit geçirilen yaşam alanlarından biri. Genel olarak çok geniş olmayan mutfakları dekore etmekte o denli zor oluyor bazen. Doğru dekorasyonu tamamlayan unsurlardan biride doğru aksesuar seçimi. Mutfak mizacı dolayısıyla da çok fazla gereci bir arada barındırıyor. Tencereler, tavalar, tabak takımları ,bardak takımları, sürahiler ,çatal bıçaklar,tepsiler, kaseler,salata tabakları,süzgeçler derken nerdeyse mutfakta kullanılacak alan kalmıyor. Bu gereçleri doğru yerleştirmek adına kullanılabilen pratik aksesuarlar var. Örneğin bir türlü üst üste durmayan tencereleri toparlamak ve rafta yer açmak için bir mekanizma üretilmiş. Tencerelerinizi bu mekanizmaya asıyorsunuz ve dağınıklık ortadan kalkıyor. Yemek yaparken kullanılan büyük gereçler vardır mesela kevgir,kepçe gibi bu gereçler de büyük olduğu için bir türlü doğru yer bulunamıyor. Tezgahınızın duvarına monte edilebilir bir askı ile bu sorununu da ortadan kaldırmanız mümkün. Üstelik bu askıyı asılabilen baharatlıklar ve kupalar içinde kullanabilirsiniz. Mutfak aksesuarları arasında dekoratif amaçlı kullanılan çiçekler ise daha çok cam kenarlarında tercih edilirken meyve figürlerinden oluşan duvar saatleri ise hoş bir hava katıyor mutfaklara.

    

 

Mutfak sektörü yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Bu nedenle aksesuar seçimi de bir hayli zor ve zevkli. Çok sıradan gereçler bulabilirken sıra dışı aksesuar sevenleri de unutmamış  üreticiler. Porselen ve dekoratif amaçlı demliklerden tutun, bıçaklar için kullanılan uçuk tasarımlar ise insana yok artık dedirtmeye devam ediyor. Çekmece içlerine yerleştirilmek üzere tasarlanan bölmeler ise büyük kolaylık sağlıyor hanımlara. Kapı arkalarına asılan ve alıştığımız soğan ve patates sepetlerinden farklı olarak kullanılan kumaş torbalar ise mutfağınıza kattığı hoşluğun yanı sıra kullanım açısından da pratik çözümler arasına girmeyi başarıyor.

Önceki İçerikDış Kapı Süsleri
Sonraki İçerikDekoratif Kapılar
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.