Mutfak Dekorasyonunda 15 Öneri

0
2908

Mutfaklar eskilere nazaran artık çok daha geniş. Her ne kadar yemek yemek salonlara alınmaya başlanan bir aktivite olsa da mutfaklar misafir ağırlama da eski ağırlığını hala koruyor. Tasarımlarda ise özellikle ankastrenin hayatımıza girmesiyle çeşitlilik çok arttı. Eskilerin beyaz mutfakları yerini daha renkli ve canlı dekorasyonlara bırakmaya başladı. Artık modern mutfaklar daha parlak; klasik mutfaklar ise çok daha doğal.

Mutfak Dekorasyonu

Siyah ankastre tasarımlarda aydınlatma çok önemli. Güneş ışığını alamayan bir mutfağınız varsa siz de aydınlatmaya çok dikkat edin. Ahşap da siyaha her zamanki gibi mutfaklarda da çok yakışıyor.

Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı iştah açan bir renktir. O yüzden mutfağınızda kırmızıyı kullanırken tereddüt etmeyin. Açık ahşap da kırmızıya çok iyi uyum sağlıyor.

Mutfak Dekorasyonu

Klasik sevenler için tek alternatif bildiğimiz koyu ahşap renkleri değil. Yukarıdaki gibi yeşile çalan tonlar da oldukça hoş görünüyor.

Mutfak Dekorasyonu

Mobilyalarda seçenek çok arttı. Yukarıdaki gibi az yer kaplayan ve çok kullanışlı çekmece ve dolapları mutfağınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu

Turuncu, gözün ilk ayırt edebildiği ve ilk dikkat çeken renktir. Beyaza da çok yakışıyor. Mutfağınızda bu iki rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu

Duvar panellerini mutfakta da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah ve beyaz mutfaklarda hakimiyetini uzun bir süre daha sürdürmeye devam edecek.

    

Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı asil beyaz ise temiz bir renktir. Siyahı da kullanarak mutfağınızda çok modern bir hava hava esmesini sağlayabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu

Yukarıdaki dolap modeli ile mutfakta çok daha az yer kaplamaları sağlanmış. Özellikle amerikan mutfaklarda çok gerekli olan bir ihtiyaçtır bu.

Mutfak Dekorasyonu

Başka bir ahşap rengini yukarıda görüyorsunuz. Yukarıdaki renkle siyah, beyaz ve kırmızıyı da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu

Yemek masası ve sandalyeleri ile ankastreyi uyumlu hale getirmek çok mantıklı. Ancak tonların çok yoğun olmamasına dikkat etmek gerekiyor.

Mutfak Dekorasyonu

Mor mutfaklarda çok sık kullanılan bir renk değil. Ancak beyaz ile siz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle parlak renkler beyaz ile mutfakta rahatlıkla kullanılabilir.

Mutfak Dekorasyonu

Işıklandırma mutfaklara çok farklı bir derinlik katabilir. Sadece avizeleri değil farklı aydınlatma aksesuarlarını da mutlaka değerlendirin.

Mutfak Dekorasyonu

Sarkıt avizeleri mutfağınız için mutlaka araştırın. Yukarıdaki gibi mutfağınıza modern bir hava katacaktır. Ada tipi davlumbazları ise geniş mutfaklar için öneririm.

Mutfak Dekorasyonu

Turuncunun siyah ile kombini her zaman düşünüldüğü gibi sonuçlanmayabiliyor. Ne turuncuyu ne siyahı çok yoğun kullanmamaya özen gösterin.

Mutfak Dekorasyonu

Ahşap kullanılırken dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi de ahşap tonuna yakın renklerin yoğun olarak kullanılmamasıdır. Daha pastel tonlar mutfağınızda daha şık duracaktır.

Önceki İçerikBalkon Dekorasyonu
Sonraki İçerikJakuzi Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.