Mutfak Eşyaları

0
7102

Evin en çok kullanılan alanlarından biridir mutfaklar. Mutfak eşyaları da yanı şekilde. Şöyle bir bakınca evin en detay gerektiren ve en kalabalık mekanı da mutfak galiba. Mutfak eşyaları o kadar fazla ki olmazsa olmuyor .Tabaklar, tencereler, kaşıklar ,bardaklar, cezveler, tavalar vs. Mutfak eşyaları bu kadar detay içeriyor iken ve bu kadar kalabalık iken mutfakta düzen ve uyum sağlamakta bir o kadar zor oluyor doğrusu. Her şeyden önce kullanılan mutfak eşyaları ikiye ayrılıyor zaten. Günlük kullanılan mutfak eşyaları ve misafir için özel olarak alınan ve saklanan mutfak takımları. Mutfak eşyalarında kaliteye önem verenlerdenim. Neden diyenler içinde hemen açıklayalım. Mutfak bir evin en hijyenik olması gereken yerlerinden biridir nitekim mutfakta gıda ile mutfak eşyalarının yakın bir ilişkisi mevcut. Kaliteli olmayan bir mutfak eşyası sonrasında ciddi sağlık sorunları getirebilir. Örneğin teflon ürünlerde özellikle kaliteye dikkat ederim. Tabanı çabuk çizilen ve soyulan teflon ürünlerin kullanılmaması kesinlikle uygun değildir. Sağlıkla ilgili önerilerimizi de yaptık gelelim mutfak eşyaları ile ilgili püf noktalara.

    

Evet mutfak çok fazla detay ve eşya gerektiren bir yaşam alanı. Fakat gereksiz alacağınız eşyalar size sıkıntıdan başka bir şey yaratmayacaktır. Doğru alışveriş hem kesenizi rahatlatır hem de düzeninizi kolaylaştırır. Bin tane tabak takımı almanıza ya da bir sürü bardak almanıza gerek yoktur. Öncelikle günlük gereksinimlerinizi belirleyin ve bir birine renk ve görünüm olarak uygun eşyaları birbirine kombin edin. Alışverişte görüp beğendiğimiz ve gerekse de gerekmese de aldığımız ürünler vardır. Ne yapalım biz bayanlar seviyoruz alışverişi. Neyse işte bu noktada alın almayın demiyorum fakat evde bulunan mutfak ürünlerinize ne derece uygun olup olmayacağını düşünerek alış veriş yapın. Alacağınız ürün mutfağınızda çok ayrı durabilir ve göze hiç de hoş gelemeyen bir kargaşa yaratabilir. Sonrasında misafirler için elbette her zaman kenarda bir yemek takımı bulundurul malıdır . Bu takımı mümkün olduğunca detaylı alın. Ama asla kullanmayacağınız bir parçayı sırf bulunsun diye almayın. İlgili mağazalarda gerçekten çok hoş mutfak gereçleri görmek mümkün. Özellikle artık kendini ispatlamış markaların her sezon yeni tasarım ürünlerini gördükçe insan bakmadan ve sonrasında da almadan duramıyor .

 

Önceki İçerikParavan
Sonraki İçerikPike Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.