Mutfak Masası Modelleri

0
11565

Mutfağı ister yemek yemek için kullanın; ister sadece yemek yapmak için, bir masaya mutlaka ihtiyaç duyuluyor. Kullanım amacı değişince haliyle tasarımlar da farklılık gösteriyor. Mutfakta küçük de olsa bir yemek masası olsun diyenler için mutfağın dekorasyonuna ve genişliğine göre birçok farklı alternatif var. Büyük bir yemek masası isteyenler çoğunlukla dikdörtgen masaları tercih ediyor. Sadece birkaç kişilik küçük bir masa isteyenler ise çoğunlukla tercihini yuvarlak masalardan yana kullanıyor. Mutfak masasında kullanılan yapı malzemesi ise yine mutfağın dekorasyonuna göre değişiyor. Hem modern hem klasik dekorasyonlarda sıklıkla rastlayabileceğiniz ortak yapı malzemesi ise tabii ki ahşap.

Mutfak Masası Modelleri

Renkleri kullanmayı sevenler için çok kullanılan beyaz, siyah ve kırmızının aksine yukarıdaki gibi beyaza çok yakışan renklerde mutfak masalarını bulmak ya da boyatmak mümkün.

Mutfak Masası Modelleri

Yarı ahşap yarı metal masalar eğer yeterli alanınız varsa mutfağın ortasında şık durabiliyor.

Mutfak Masası Modelleri

Yukarıda gördüğünüz model yeni birçok mutfak masası tasarımından sadece bir tanesidir. Hem ocak hem masayı aynı alanda kullanmak bir Uzak Doğu geleneği iken artık bizde de evlere girmeye başladı.

Mutfak Masası Modelleri

Mermer şuan mutfaklarda sık tercih edilmiyor. Ancak modern dekorasyonlarda hala ağırlığını koruyor.

Mutfak Masası Modelleri

Mutfaklarda köşeler için düşündüğünüz mutfak masalarında cam dikdörtgen masaları öneririm. Köşe koltukları ile oldukça şık duruyorlar.

Mutfak Masası Modelleri

Klasik severler için ise hem normal hem Amerikan mutfaklar için çok şık ve kullanışlı mutfak masaları satışa sunuluyor.

Mutfak Masası Modelleri

    

Açık renk mobilyaların ağırlıklı olduğu mutfaklarda yukarıdakinin aksine daha pastel ve koyu tonlarda bir mutfak masası ile fark yaratabilirsiniz.

Mutfak Masası Modelleri

Yuvarlak masalarda küçük olanlar özellikle geniş mutfaklarda şık durabiliyor. Eğer örtü kullanacaksanız açık renk masalarda daha koyu renkleri öneririm.

Mutfak Masası Modelleri

Yukarıdaki masa modeli geniş mutfaklarda çok modern bir görüntü sergileyen ve oldukça kullanışlı bir modeldir. Ancak çok nüfuslu ya da misafirli evlerde yemek için kullanışlı olmayabilir.

Mutfak Masası Modelleri

Küçük birkaç kişilik bir mutfak masası istiyorsanız cam modellerin çok zarif durduklarını hatırlatalım.

Mutfak Masası Modelleri

Mor tonları hem iddialı hem dikkat çekici tonlardır. Ancak modern tasarımlarda rahatlıkla kullanılabilirler.

Mutfak Masası Modelleri

Ocak ile birleşik mutfak masalarında doğal taşlar ve mermerler tercih edilebiliyor. Hem klasik hem modern tasarımlarda kullanılabilir.

Mutfak Masası Modelleri

Yukarıdaki modeller bizde çok sık bulunabilir modellerden değil. Ancak yaptırması mümkün. Eklenecek kısmın yapı malzemesini dikkatli seçmek gerekiyor.

Mutfak Masası Modelleri

Komple ahşap masalar da yine hem modern hem klasik dekorasyonlarda tercih edilebilir. Tasarım açısından ise çok farklı modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Mutfak Masası Modelleri

Sarı enerji veren canlı bir renktir. Çok yoğun olmamakla birlikte mutfağınızda ve tabii ki mutfak masasında rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

 

 

Önceki İçerikJakuzi Modelleri
Sonraki İçerikHava Temizleme Cihazı
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.