TwitterFacebookGoogle

Mutfak Perdesi

Mutfakların en güzel giysileridir mutfak perdeleri. Dışarı ve içeri ile bir nevi bir ayırım sağlamak için kullanılan perdelerin kullanıldıkları yaşam alanlarına göre modelleri de değişmektedir. Stor, tül ve perde olmak üzere birçok tekstil ürününden üretilen perde modelleri mutfak dekorasyonlarına göre seçilmelidir. Geniş bir mutfak için perde modellerinde seçenek de bir o kadar artmaktadır. Büyük mutfaklarda daha çok stor tarzı perde modelleri göze çarpmakta. Kenarlıklı modeller de bir o kadar tercih ediliyor. Stor için kullanılan kumaşların meyve ve çiçek desenli olanları da çok hoş. Cıvıl cıvıl görüntüleri ile meyve desenli mutfak perdeleri ise şirin mutfak severlerin gözdesi. Çiçek desenli, çizgili ve meyve desenli perdelerin yoğun dokumaları ayrıca bir perde ilavesi gerektirmeden tek başına kullanılabiliyor.

 

 

    

Mutfak perdelerinin modellerine bakılırsa kısa modellerin daha çok tercih edildiği hemen fark ediliyor. Daha özgün ve modern bu modeller pencere ortasından bir mekanizma ile tutturularak kombine şekilde kullanılıyor. Camın üst kısmında ise yine kısa fırfırlı kumaş perdelerin kullanılması ile yapılan  dekoratif görüntüler muhteşem bir uyum içerisinde harmanlanıyor. Mutfak perdelerinin malum yemek kokusu vs. nedenlerden ötürü diğer yaşam alanlarının perdelerine göre daha çok yıkandığını biliyoruz. Mutfak perdelerinde bu durum baz alınarak daha yoğun ve sık dokunmuş kumaşlar kullanılarak yıpranma payı dikkate alınıyor. Leke tutmayan ve temizliği kolay yapılan mutfak perdelerinin stor modelleri silinebilir ve yıkanabilir olmak üzere ikiye ayrılıyor. Küçük ve uzun camlar için çizgili modellerin tercih edilmesinde fayda var. Dar olan mekana hareket kazandıran çizgili perde modellerinin açık renk kullanılması da yine ferah bir atmosfer yaratmanın detayları arasında.Perde modellerinde büzgülü modellerden çok sade ve düz kesimler tercih ediliyor. Ekoseli ve kenarlı seçenekler de yine çok modern. Perde fiyatları kullanılan kumaş ve ölçülerine göre farklılık gösteriyor. Metre hesaplanan perde fiyatlarında ilgili satış noktaları ödeme kolaylığı da sunuyor alıcıya. Sezon indirimlerini de unutmadan hatırlatalım.

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat