Mutfak Tezgahları

0
6667

Evin en çok zaman geçirilen alanlarından biridir mutfaklar. Yemekler yapılır, kahveler içilir. Hoş Pazar kahvaltılarında o güzel sohbetlerin edildiği kimi zaman da hoş bir akşam yemeği için yapılan hazırlıkların yeridir mutfaklar. Mutfağı, bu özel yaşam alanını oluşturan birçok mobilya ve gereç vardır. Mutfak dolabı, buzdolabı, bulaşık makinası, tabak takımı, tencere takımı, bardak seti, cezveler, ocak, fırın, mutfak masası sandalyesi derken en fazla kullanılan ürünlerden biridir mutfak tezgahları. Kimi zaman bir ocağı üzerinde taşır kimi zaman bir mutfak robotunu. Ne yapacaksak önce mutfak tezgahını kullanarak yaparız. Bu nedenle mutfak tezgahları işlevsel olarak çok fazla hizmet eder bize. Mutfak tezgahlarında modellere bakıldığında önce dayanıklılığı ön plana çıkmaktadır. Nasıl bir malzemeden yapıldığı önemlidir ve bu durum bir yerde aslında fiyat ortalamasını da oluşturmaktadır.

 

 

    

Yukarıda verdiğimiz mutfak tezgahları modelleri arasında hem orta bütçeli hemde çok şık ve pahalı modellere rastlayabilirsiniz. Evet elbette modelli çok önemli fakat önce kalite diyoruz. Mutfak tezgahları modelleri arasında granit, akrikor, yaprak döküm ve mermer başta olmak üzere cam tezgahlar en fazla kullanılan ve üretilen tezgah seçenekleridir. Geçmişte iyi bir tezgah isteyenlerin daha çok mermer ve granit tezgahlar yaptırdığını biliyoruz fakat son yıllarda yaprak döküm ve akrikor da çok fazla tercih ediliyor. Üstelik mermer ve granit tezgahlara göre daha uygun bir bütçe oluşturduğundan tercih nedenleri arasında. Mutfak tezgahı modellerine gelince aslında burada mutfağın büyüklüğüne göre hareket etmek gerekiyor. Mutfak için ayrılan alan sınırlı ise mümkün olduğunca kullanışlı ve pratik modellerin tercihi en doğrusu olacaktır. Fakat mutfak alanınız geniş ise rahatlıkla mutfak masası ile kombin bir mutfak tezgahı düşünmelisiniz. Böylece mutfakta dekoratif açıdan bir uyum da yakalanmış olacaktır. Mutfak tezgahlarının özellikle yanık ve lekelere karşı dayanıklı malzemelerden seçimi ayrıca kullanıcıya yine bir artı olarak dönecektir. Mutfak tezgahı modellerine yukarıdaki görsellerden bakabilirsiniz. Fakat tercih edeceğiniz malzemeyi ilgili satış noktaların a yakından incelemeniz yerinde olacaktır.

 

Önceki İçerikSeramik Modelleri
Sonraki İçerikÇatal Bıçak Takımı
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.