Mutfak Tezgahları

0
6492

Mutfak Tezgahları Hakkında

Mutfaklarımızda olmazsa olmazlardan biri olan mutfak tezgahları gün geçtikçe kullanım alanı olduğu kadar seçilen malzeme farklılığı ile de bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Çok çok eskiden sadece beton dan yapılan mutfak tezgahları zamanla yerini fayans görünümlü malzemelerden seçilirken şimdilerde malzeme seçimini farklılaştırarak  granite kadar uzandı. Bir çok mutfak dekorasyonunda dikkat çeken granit modeller mermerler kadar kullanışlı bir mermer türü. Parlak yüzeyi ise mutfak dekorasyonuna farklı bir hava katıyor. Çok farklı desen ve renklerde bulmak mümkün olan granitin maliyeti ise biraz yüksek. Ama değer diyenlerin ise gözdesi olmaya devam ediyor. Mutfak dekorasyonlarında sıkça tercih edilen renkleri ise turkuaz, gri , kahve ve bej gibi tonları ile karşımıza çıkıyor. Mutfak tezgahlarında çok kullanılan bir diğer malzeme ise akrilik ürünlerdir. Mutfak tezgahı, banyo tezgahı ve diğer tüm akrilik yüzey uygulamalarında kimyasal bir çok lekelere karşı koyabilen, kolay temizlenebilir, dayanıklı, yenilenebilir ve tamir edilebilir özelliklere sahiptir akrilik. Zamanla mutfak tezgahınızda oluşacak çizgilerin bile kolayca tamiri yapılabilen akrilik ürünler şimdilerde granit veya mermerden daha fazla tercih edilmektedir.

    

Akrilik 72 den fazla renge sahiptir. Bu özelliği ile mutfak dolaplarına uygun renk bulmakta da sıkıntı yaşamayan tüketiciler mutfak dekorasyonlarında sıkça bu ürünü tercih etmektedirler. Kullanım alanları mutfak tezgahları, banyo tezgahlarından başlayarak, iç duvar kaplamaları  giydirme ve her türlü akrilik yüzey ve tezgah uygulamasına kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Mutfak tezgahınız da kullanacağınız ürünü seçmenize yardımcı olacak birkaç örnek verdikten sonra gelelim modeline.

Evimizin ve mutfağımızın en çok kullanılan alanlarından olan mutfak tezgahları elbette dayanıklı olduğu kadar kullanışlı da olmalıdır. Bir çok evde masa görevi de görmeye başlayan mutfak tezgah modelleri tasarım bakımından çok modern bir çizgiye sahiptir.Mutfak tezgahlarını seçerken mutfak dolabımızın rengiyle uyum sağlamasına dikkat etmeliyiz.Mutfak duvar rengiyle,mutfaktakullanılan fayansla ve mutfak dolaplarıyla uyumlu bir mutfak tezgahı ,mutfağımıza oldukça şık bir görünüm kazandıracaktır. Eğer mutfağınızı dekore edecekseniz mutlaka mutfak tezgahı dekorasyonlarını iyi ce inceleyin ve öyle karar verin. Mutlaka hem kesenize hem de zevkinize uygun bir şey bulacaksınız.

Önceki İçerikDeri Koltuk Takımları
Sonraki İçerikAyakkabılık Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.