Ana Sayfa Ofis Dekorasyonu Ofisler İçin Dinlenme Alanı Dekorasyonu

Ofisler İçin Dinlenme Alanı Dekorasyonu

0
Ofisler İçin Dinlenme Alanı Dekorasyonu

İngilizce’deki “lounge” kelimesi bizde dinlenme odası, dinlenme salonu gibi anlamlara geliyor. Ofislerde çalışan verimliliğini arttırmak için belirli zaman dilimlerinde dinlenmelerini sağlamak artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Günün belirli saatlerinde, öğle yemeği hariç, bireysel olarak ya da ofisteki diğer kişilerle küçük aralar vermeleri yalnızca verimliliği değil kurumsal aidiyeti de arttırıyor. Tabii ki bunun için belirli alanlar yaratmak da idare sorumluluğundadır. Çalışanların rahat ve keyifli vakit geçirmelerini sağlamak için dinlenme alanlarını özenle düzenlenmek ve bütün çalışanların yararlanmasını sağlamak gerekiyor. Bunu yaparken de birden fazla dekorasyon alternatifi mevcut.

Dinlenme Alanı Dekorasyonu

Dinlenme alanları için mobilya seçiminde dilediğiniz kadar renk ve model alternatifiniz var. Ancak dinlenme alanının açık bir alana yakın olması da öyle bir seçenek varsa değerlendirmeniz gereken bir alternatiftir.

Dinlenme Alanı Dekorasyonu

Dinlenme alanında televizyon olması konusu tartışıladursun, teraslarda oluşturulan dinlenme alanlarında sıklıkla tercih ediliyor.

Dinlenme Alanı Dekorasyonu

Açık alanda da bir dinlenme alanı yaratmanız faydalı olacaktır. Özellikle güzel havalarda verimliliği daha çok arttıracaktır.

Dinlenme Alanı Dekorasyonu

Hem departman içi küçük toplantılar hem dinlenmek için yukarıdaki gibi dinlenme alanları da oluşturabilirsiniz.

Dinlenme Alanı Dekorasyonu

Öğleden sonra 15 dakikalık bir uyku dinlenmeyi sağlar. Bunun için de opsiyonel olarak bir alan yaratabilirsiniz.

Dinlenme Alanı Dekorasyonu

    

Daha samimi bir ortam yaratmak isteyenler için Google’ın Londra ofisinde yaptığı gibi bir dinlenme odası oluşturabilirsiniz.

Dinlenme Alanı Dekorasyonu

Kapalı teras dinlenme alanlarında açık olduğu kadar koyu renk mobilyalar da kullanabilirsiniz.

Dinlenme Alanı Dekorasyonu

Bir açık hava dinlenme alanı dekorasyonu daha. Kalabalık ofisler için yukarıdaki gibi dekorasyonları örnek alabilirsiniz.

Dinlenme Alanı Dekorasyonu

Küçük girişimler ve az çalışanı olan ofisler için yukarıdaki gibi çok para harcamadan küçük ve sevimli alanlar yaratabilirsiniz.

Dünya’dan Örnekler

İsimlerini hemen hepimizin bildiği büyük şirketler çalışan verimliliği ve kurumsal aidiyetin ehemmiyetinin farkındalar. Çalışanlar için oluşturulan dinlenme alanları da bunu açıkça gösteriyor. Google ve Facebook’ta bu konunun dünya liderlerinden.

DreamHost Ofisi Oyun Odası

Dreamhost-Office-Game-Room

EBay

EBay Meeting Space

Facebook

Facebook Office Lounge

Google

Google Lounge 2

Empire State – New York

New York Empire State Building

Google

Google Lounge 3

Önceki İçerik Bir Annenin Anıları: Wengenn Harikalar Diyarı’nda
Sonraki İçerik TV Ünitesi Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.