Oturma Grubu

0
7333

Mobilya sektörü oldukça canlı bir sektör. Üretici ve satıcı olarak ikiye ayrılan firmalar arasında ciddi bir rekabet var. Kimi fiyat olarak öne çıkıyor, kimisi kalite olarak. Kalite ve uygun fiyatı bir arada sunan firma ise liderliği yakalıyor. Oldukça yaygın olan bu sektörde küçük esnaf da yer alıyor, büyük şirketler de. Her işletme bir şekilde payına düşeni alıyor aslında. Mobilya pazarında masa takımlarından yatak odalarına kadar birçok seçenek var. Bu seçeneklerden biri olan oturma gruplarını inceleyeceğiz bugün. Her evde olmazsa olmaz mobilyalardan biri olan oturma grupları birçok model ve alternatif seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Oturma grupları bir üçlü bir tekli ve iki koltuk şeklinde sunuluyor alıcıya. Bu genelleme yapılmış bir oturma grubu içeriği. Fakat bazı üreticiler modellere göre bu takımı bir üçlü bir tekli ve bir adet koltuk olarak da sunuyor. Bu tamamen model ile ilgili bir seçenek.

 

 

    

Salonu büyük olanlar için çok büyük modeller üreten üreticiler tasarımda da oldukça başarılı. Birçok model var oturma gruplarında. Renkleri üretici firma tarafından belirlenen bu takımların birkaç rengi de alternatif olarak sunuluyor. Küçük esnaf mobilyacılarda isteğinize göre sizde farklı kumaşlar ile kaplatabiliyorsunuz. Fakat bunu seçeneği büyük üretici firmalarda bulamanız mümkün değil. Oturma gruplarında rekabet fazla olduğundan sürekli bir indirim söz konusu. Birçok mağazada sezon sonu veya arası indirimleri oluyor. Ödeme kolaylığı da sağlayan firmalar alıcıya ulaşmanın yollarını biliyor. Kampanyalar, indirimler ve çeyiz paketleri olmak üzere birçok seçenek sunuyor. İyi bir otuma grubunun ömrü de o kadar uzun oluyor. Malum hem ahşap hem de kalın koltuk kumaşlarından kaplanan oturma gruplarının dayanıklılığı oldukça fazla. Oturma gruplarında birçok özellik ve detay olabiliyor. Bunlar arasında sık rastlanan özelliklerden biri tasarımda metal kullanımı. Modeli hareketlendirmek için tercih edilen bu metaller genelde koltuk ve kanepe kenarlarında tercih ediliyor. Altı sandıklı olan oturma grupları da çok fazla tercih edilen modeller arasında.

Önceki İçerikKoltuk Kumaşları
Sonraki İçerikÇocuk Odası Perdesi
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.