Patchwork Halı

0
11254

Yeni dönem halı modellerinden sizleri haberdar etmeye devam ediyoruz. Evlerimizin ,salonlarımızın giysileri demiştik halılar için. Son yıllarda halı modellerin de ve dokumalarında yapılan devrim niteliğindeki farklı modellerden bahsetmiştik önceki yazılarımızda. İşte bugün duruşu ile tarzı ile tam bir dekorasyon ürünü olan Patchwork halı modellerinden bahsedeceğiz. Patchwrok halıların son zamanlarda modellerini mutlaka görmüşsünüzdür. klasik halı anlayışından çok farklı yaşam alanlarına sürükleyen Patchwork halı modellerinde yok yok adeta. Renkli modelleri, parça farklılıkları  hatta kilim desenli Patchwork halılar bile var. Bu modern halı modeli ile ilgili bir kaç detayı sizinle paylaşmak istiyoruz. Patchwork halı parça parça desenlerin farklı bir dokuma yöntemi ile bir araya getirilmesi ile oluşuyor.

 

 

    

Yukarıdaki görsellerde verdiğimiz Patchwork halı modellerin dede gördüğünüz üzere sanki yamalı bir kumaşı andıran bu halı modeli salonlarda şıklığı ile göz kamaştırıyor. Bir çok farklı desen ve renkten oluşan Patchwork halı her dekorasyonla ve renkle rahat bir uyum yakalıyor. İçeriğindeki farklı renkler aynı renk kombine edilmiş dekorasyonlara hayat veriyor. Çok renkli halı sevmeyenler için de alternatifi bulunan Patchwork halıların tek renkli modelleri de üretiliyor. Pembe , mavinin tonların bir arada kullanımı veya bej ile kahvenin uyumu gibi renkli kombinasyonlar oluşturuluyor. Parçalı bir halı olduğundan kullanılan parçalar ki bunlar bir bütünü oluşturuyor minik kareler veya dikdörtgenler oluyor. Patchwrok halının makine dokuması veya el dokuması olarak iki farklı üretimi mevcut. Bu iki farklı üretimin desenleri ve fiyatları da farklı oluyor. Makine dokuması Patchwork halılar daha uygun fiyatlarda sunulurken el dokumaları biraz daha farklı bir fiyatta sunuluyor kullanıcıya. El emeği göz nuru dokunan bu halılara bizce de paha biçilemez. Yüzey olarak ince ve kalın modelleri bulunan bu yeni ve modern halıların desenlerini ilgili mağazalarda bulmanız mümkün. Patchwork halıların fiyat aralığı 45-50 liradan başlayan fiyatlar ile uygun koşullarda ödeme kolaylığı sağlanarak tüketiciye sunuluyor. Modern salonların ve ofislerin dekorasyonu için uygun olan Patchwork halı desenleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Önceki İçerikBegonvil
Sonraki İçerikBiev
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.