Pembe Halı

0
10307

Son yıllarda hemen her üründe olduğu gibi alışılmışın dışında renkler ve tasarımlar çok moda. Asla kullanmaycağınız renkler hemen her yaşam alanında kullanılıyor artık. Halılar da kullanılan sadeliğin yanı sıra farklı renkler ise başka bir canlılık katıyor. Turkuaz ve pembe işte bu sıra dışı renkler arasında. Cesaret isteyen renkler diyeceksiniz. Fakat dekorasyonda ki cazibesi şüphesiz tartışılmaz. Pembe renk gerek klasik gerek modern ev dekorasyonların da ki duruşu gerçekten çok yakışıyor. dekorasyonlar daki yeni trend zıt renk kullanımı . Sizde evlerinizde zıt renkler kullanarak farklı atmosferler yaratabilirsiniz. Pembe halı modellerine bakalım buyurun hep birlikte bakalım. Pembe halı modelleri genellikle sade üretiliyor. desensiz üretilen bu halıların tercih alanları yatak odaları ve çocuk odaları olmak üzere ikiye ayrılıyor.

 

    

Çocuk odası için üretilen pembe halılar çizgi roman kahramanları ile süsleniyor. Çiçek desenleri ve sayıların kullanıldığı modellerde bulabilirsiniz.Özellikle kız çocukları için tercih edilen pembe halıların sade desensiz seçenekleri de çok güzel. Tüylü üretilen bu pembe halıların yumuşacık yüzeyleri rahatlığı da ön plana çıkarıyor. Hep çocuklar için tasarlanan modellerden bahsettik gelelim yetişkinler için üretilen yatak odası ve salon halılarına. Yatak odaları için tasarlanan modeller biraz daha küçük ebatlarda üretiliyor. İki veya üç adet parçadan oluşan yatak odası halılarının yüzeyleri de salon halılarına göre daha yumuşak ipliklerden işleniyor.Salon halıların da kullanılan pembe halı modası ise diğer modellere göre daha farklı. Kabartmalı üretilen salon halılarının pembe rengin diğer renkler ile kombinasyonu ise muhteşem. Salon halılarında yün halıların yanı sıra pembe kırk yama modelleri ise modern evlerin vazgeçilmezi. Klasik halı fikrinden uzaklaştıran bu tasarımlar dekorasyonun bir kez daha hayatımız da ki önemini gösteriyor. Pembe halıların ebatları dikdörtgen modellerin dışında daire ve üzerinde kullanılan motife göre kenar düzenlenebiliyor. Kimi zaman bir kuzuyu anımsatan bu kenarlar kimi zaman püskülleri ile klasik bir halıya dönüşebiliyor. Halıların yaşam alanlarındaki yeri ise tartışılmaz. Ev veya ofis dekorasyonu olsun halısı olmayan bir yaşam olanı düşlemek çok zor. Hayalinizde ki yaşam alanlarını pembe halılar  kullanarak daha modern bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Önceki İçerikGazetelik Modelleri
Sonraki İçerikDekorasyon Fikirleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.