Perde Modelleri

0
5486

Evlerin örtüsü olan perdeler ve modelleri hakkında birkaç öneri paylaşmak istiyorum bugün. Bugüne kadar birçok dekorasyon ,aksesuar ve bir çok detay ile ilgili karşınızdaydık. Bugün ise perdeleri ve perdelere can veren kumaş seçeneklerinden bahsedeceğim. Evlerimize hayat veren kimi zaman en özelimiz saklamamıza yardım eden perdeler. Sadece dış mekanı ve iç mekanı birbirinden ayıran bir tekstil ürünü diye bakmayalım. Perdeler bulunduğumuz yaşam alanlarına fark katan güzelleştiren tekstil ürünlerinden biri. Tekstil ürünleri oldukça geniş  bir yelpazesi olan bir sektör. İçinde yok yok gerçekten. Battaniyelerden tutun, yatak örtülerine, perdelerden tüllere , havlulardan ,nevresim takımlarına kadar uzanan geniş bir yelpaze. Perde modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur renk kombinasyonu ve tabikii model. Evet gerçekten seçeceğiniz model çok önemli .

    

Perdeleri birkaç ana başlık altında topladığımız da seçim yapmanın daha kolay olduğunu göreceğiz. Örneğin yatak odası perdeleri . Kimileri yatak odası için renk olarak daha koyu renkler tercih etse de açık renk sevenlerde yok değil. Hangisi doğru diye sorarsak tabiki koyu renkler daha doğru bir seçim. Kaliteli bir uykunun karanlık bir odadan geçtiğini duymayan yoktur her halde . Metropol bir şehirde yaşıyor iseniz geceleri bile sokaklar ışıl ışıl bu nedenle gecenin karanlığından faydalanmak pek mümkün olmuyor eğer oturduğunuz yer ışıl ışıl bir sokak içindeyse koyu renkler sizin için uygun olacaktır. Koyu renk sevmeyenler ise tüllerini açık fon perdelerini koyu kullanabilirsek. Küçük bir dip not unutmadan zıt renkler daha şık ve hoştur yatak odası perdeleri için. Salon perdeleri ise diğer yaşam alanlarının perdelerine göre daha ihtişamlı modellerden yapılmaktadır. Kullanılan tülün kalitesi ve güzelliği hemen göze çarparken fonda kullanılan perdenin rengi ve kumaşı çok önemlidir. Salon perdelerinde kullanılan aksesuarlarda mutfak perdeleri yada yatak odası perdelerine göre daha şık ve çarpıcı modeller tercih edilir. Bir nevi salon evlerimizin göz bebeğidir. Görücüye çıkardığımız misafirlerimizi ağırladığımız bir yaşam alanı olmakla birlikte dekorasyonuna önem verdiğimiz kadar kullandığımız perdelerin modellerine renklerine de ayrıca bir özeniriz. Birbirinden şık tasarımları ise ilgili mağazalarda bulmanız mümkün.

Önceki İçerikTurkuaz Halı
Sonraki İçerikParavan
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.