Pike Modelleri

0
7169

Ev tekstili gerçekten sınırsız bir sektör olmakla birlikte her geçen gün yeni tasarımlar ve birbirinden kaliteli ürünlerle görücüye çıkmaya devam ediyor. Pike modelleri de ev tekstilinin o geniş ürün yelpazesi  içinde yer alıyor. Çok gerekli olan ve kullanım açısından da çok pratik bir ürün pikeler. Şöyle bir geriye bakıldığında insanlar yaz aylarında örtünmek için daha farklı seçenekler kullanırlardı. Ama son yıllarda pikeler çok fazla kullanılmakta ve bir çok evde farklı amaçlarda da kullanılmakta. Pike yaz yorganı olarak da biliniyor fakat yatak örtüsü bir şeyi saklamak ya da gizlemek istendiğinde yeri geliyor bir koltuk üzerine de rahatça atabiliyorsunuz. Çeşitli renk seçenekleri ile kullanmak ve birbirinden şık modeller bulmak mümkün. Kumaşı da oldukça dayanıklı olan pikeleri rahatlıkla istediğiniz zamanda yıkayabilirsiniz. Çok fazla yer kaplamadığı için de rahatça saklanabiliyor. Böylece dolaplarda gereksiz kalabalıktan da rahatça kurtulabiliyorsunuz. Yatak örtüsü olarak da kullanabilirsiniz demiştik. Hazır alacağınız bir pike etrafına istediğinin gibi bir güpür ya da dantel kullanarak çok şık bir yatak örtüsü elde edebilirsiniz. Veya ördüğünüz bir kırk yama örtünün altına astar olarak kullanabilirsiniz. Çok sevdiğiniz bir koltuğunuzu bu pike ile koruyabilir gereksiz kazalardan kurtulabilirsiniz.

    

Yaz örtüsü diğer bir adı ile pikeler çok amaçlı bir tekstil ürünü. Kullanım alanı tamamen sizin yaratıcılığınızla sınırlı. Pikelerin tek kişilik ve çift kişilik olarak ebatlarını bulmanız mümkün. Çeşitli renk seçenekleri ise istediğiniz her rengi alma özgürlüğünü veriyor. Pike modellerinin kalın kumaşlardan yapılan seçenekleri de var. Kış aylarında kalın pattaniyeler kullanılırdı evvelde. Fakat şimdilerde televizyon karşında son derece hafif ve sıcak tutan kışlık pikeler tercih ediliyor. Kışlık pikeler yazlık kumaşlara nazaran daha hafif ve sıcak tutacak kumaşlardan üretiliyor. Fiyat aralığı da son derece uygun. Teksil ürünleri uzun sürede kullanılabildiği için ücreti pahalı bile olsa insan acımıyor verdiği ücrete .Her şeyden önce bir de gerekli olduğu da gözden kaçmamalı. İyi tekstil ürünleri için marka isimleri vermek gerekirse ben Özdilek ve Yataş ürünlerini öneriyorum. Gerek model ve kalitesi  oldukça güzel. İsteğiniz her ürünü bulmanızda mümkün.

 

Önceki İçerikMutfak Eşyaları
Sonraki İçerikPrimanova
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.