Pimapen Nedir?

0
4927

Az çok pimapenin ne olduğu bilinse de daha geniş bir tanım yaparak gerek kullanımı gerek içeriği hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Pimapen ahşap üretilen cam çerçevelerinin yerine alternatif olarak doğmuş pvc malzemeden üretilen pencere sistemidir. Pimapen ahşap çerçeve sistemlerine göre daha pratik bir seçenektir. Gereksiz ısı kaybını önlediği gibi ayrıca uzun ömürlü bir sistemdir. Bakım maliyeti de uygun olan pimapenler oldukça fazla tercih edilmektedir. Pimapen pencere sistemleri aynı zamanda bir marka adıdır. Zamanında pvc pencere sitemlerinin ilk adı olarak da zihinlere yerleşmeyi başarmıştır. Plastik pencere sistemleri oldukça rahat temizlenebilir. Montajını ve üretimini birlikte yapan firmalar kullanıcının cam ebatlarına göre ölçü sistemi alınarak da üretilmektedir. Rengi beyaz olarak üretilen pvc pencere sitemleri zaman içinde kendini oldukça geliştirmiştir. Örneğin açma ve kapama mekanizmaların da uyguladığı bir çok yenilik arasın da yandan veya üstten açılım en pratik detayları arasın da yer almaktadır.

 

 

 

    

Pvc’den üretilen pimapen pencere sistemleri üreticisi farklı olsa da halk arasında ürün adı olarak pimapen diye adlandırılmıştır. Pvc’nin açılımına bakarsak poli vinil klorür olduğunu göreceğiz. Bu açılıma kısaca bizimde söylediğimiz gibi pvc veya vinil diye bilinmektedir. Pimapen pencere sistemlerinin hayatı kolaylaştırdığı kesindir. Maliyeti de oldukça düşük olan bu malzeme ile sadece pencere değil aynı zaman da kapı sistemleri de üretilmektedir. Artık bir çok evde rahatlıkla görebildiğimiz pvc sistemler yeni yeni renk alternatifleri de sunmaktadır. Ahşap çerçeveleri seven fakat bakımı dolayısıyla tercih etmeyen ler için sunulan alternatif ahşap renkteki pvc kapı ve pencere sitemleridir. Kullanımı ve temizliği de oldukça pratik olan pimapen modellerini biz beğendik. Gerek kilit sistemleri gerek farklı açılarda kapanabilirlik ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra maliyeti de düşük olan bu sistemin daha uzun süre kullanılacağını düşünüyoruz. Balkon kapısı ya da banyo kapısı olarak yazlık evlerde veya köy evlerinde sıkça tercih ediliyor pimapen sistemleri. Dekorasyona önem verenler için ahşap renklerini tavsiye ettiğimiz pvc pencere sistemleri görüntü olarak oldukça da şık duruyor. Kapı modelleri arasında çizgili ve ya sade modelleri olduğunu da belirtelim. Yine ayrıca balkonlar için sürgülü modelleri de en fazla tercih edilenler arasında.

Önceki İçerikSallanan Sandalye
Sonraki İçerikBeşik Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.