Pop Art Halı

0
5830

Halı modelleri günden güne kendini yenilemeye devam ediyor. Halılar ile gelen değişimler ise çok hoş hissettiriyor mekanları. Özellikle salonlarda yeni model pop art halılar yeni yaşam alanlarını çağırıştırıyor. Genç modeller yaşam enerjisi ile dekorasyonda klasik devri kapatıyor ve kendini gençliğin kollarına bırakıyor. Daha güzel bir bakış açısı ile birbirinden güzel yaşam alanları oluşturmak artık çok kolay. Pop art halının farkı nedir diyeceksiniz. Halı modellerinde yeni bir soluk pop art halılar. Gerçeğin olduğu gibi aynı bir fotoğraf edasında halıya geçişini simgeliyor pop art halı modelleri. O kadar doğal resim ediliyor ki, insan bir fotoğraf değil de halı olduğuna inanmakta güçlük çekiyor. Pop art halı modellerinde birçok seçenek var. Sıra dışı tasarımlar hayal gücü ile birleştirilerek çok modern bir hava yaratılmış. Aşağıda verdiğimiz görsellerden yola çıkarak halı modellerindeki değişimin ne kadar belirgin olduğunu fark edeceksiniz.

 

 

    

Pop art halı modellerindeki tek yenilik bu değil elbette. Bu güzel dokuma modeli dekorasyon fikirlerine çok yakışmış durumda. Değiştirmek istediğiniz alanın mobilyaları veya aksesuarları ile çok fazla uğraşmadan bir halı değişimi ile farklı bir atmosfer yaratabiliyorsunuz. Üstelik fiyatları diğer halı modellerine göre çok farklılık göstermiyor. Birçok markanın pop art üretimi var ve bu markaların ürettiği pop art halıların modellerinde ve dokumalarında küçük farklılıklar var. Bu farklılar desenlere bakıldığında hemen anlaşılıyor. Fakat fiyat aralığı hemen hemen aynı. Ödeme kolaylığı da sunan halı firmaları tüketicinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Pop art halı modellerinde bizim beğendiklerimiz arasında da olan doğa ile özdeşlemiş çiçeklerin tasvirleri çok güzel. Bir de sıra dışı örnekler var modeller arasında. Örneğin ayakkabıların ya da kot pantolon figürlerini kullanıldığı modeller çok modern ve şık. Pop art halıların desenleri olduğu kadar renkleri de çok ilgi çekici.  O kadar canlı kullanılmış ki renkler. Kişiye rahatsızlık vermeyen bir canlılık ve gerçeklik sunulmuş beraberinde. Çok dekoratif modelleri bulunan pop art halı bu yıl çok tercih edileceğe benziyor.

 

Önceki İçerikDilsiz Uşak
Sonraki İçerikKenyap
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.