Priz Modelleri

Ev ve ofislerdeki prizler hem güvenlik hem görüntü açısından önem taşıyor. Günlük hayatımızın elektrik ile bağlantısı yadsınamaz bir gerçek. Prizler de bunun sağlayıcıları. Eskiden çok fazla seçenek de, buna gerek de yoktu. Ancak dekorasyonun önemli bir yer kaplaması ile birlikte prizlerde de şık görüntü önem arz etmeye başladı. Modelinden ziyade güvenli oluşları da çok önemli. Elektrik kaçağının olmaması en çok dikkat edilen konu. Özellikle çocuklu evlerde prizler mümkün mertebe yüksek yerlerde konumlandırılıyor. Modellerine geri dönecek olursak çoğunlukla sağlam plastik ve ahşap yapı malzemelerinden üretiliyorlar.

Tekli prizlerde model seçeneği çok fazla yok. Ancak renk konusunda yeterince alternatif üretilmeye başlandı. Pembeden siyaha aklınıza gelebilecek birçok renkte priz modeli alıcılara sağlanıyor. Hergangi bir güvenlik tehdidi olmadığı sürece evin yapımında takılan prizler uzun süre kullanılmaya devam ediyor. Çoğunlukla anahtar ile aynı modelde oluyorlar. Kapaklı tekli prizler ise son zamanlarda en çok kullanılan modellerden. Hem güvenlik hem şık bir görüntü için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Yine çocuklu evlerde özellikle kullanılmasını önerdiğimiz priz modelleri bu kapaklı modellerdir.

    

Çoklu priz ya da grup priz denilen priz modellerinde ise model seçeneği çok arttı. Klasik modeller uzun ve yan yana fiş girişlerinin olduğu modellerdi. Hala da kullanılmaya devam ediyor. Bu modellerin yanı sıra dekoratif şekillerdeki yeni farklı tasarımlar da satışa sunuluyor. Yeni modeller daire şeklinde ya da apartman şeklinde olabiliyor. Bir de ana priz gövdesinden uzanan ayrı ayrı prizlerin olduğu grup priz modelleri var. Bunlar daha çok şirin bir dekorasyon isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Yine ev ve ofislerdeki kablo yığınları en büyük dertlerden bir tanesi. Ortalık yerde insanın ayağına dolanan ve kötü bir görüntüye sebebiyet veren kablolar için de kablo toplayıcılar üretiliyor. Kabloları bir yerde toplamak ve dağılıp karışmalarına engel olmak için kullanılan bu toplayıcılarda model seçeneği de çok fazla. Duvarlara bunun için ahşap ya da plastik kapalı bir alan yapabileceğiniz gibi farklı toplayıcı modellerini de tercih edebilirsiniz. Bazı prizler toplayıcısı ile birlikte bir model olarak üretiliyor. O modelleri de inceleyebilirsiniz.

Bu yazı Genel kategorisine Emrah Sarıdaş tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

Emrah Sarıdaş hakkında

Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.